Miksi palstalla ruokitaan trollia?

Ihan aikuisten oikeasti, ainakin puolet palstan keskusteluista pyörii yhden huomionhakuisen hellaritrollin aloitusten ja kommenttien ympärillä.

Onko se niin vetovoimaista, ettei siitä pääse irti?

Päättäkää jokainen itse.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinä ruokit itseäsi, trolli!

Äänestä

Aloitus on totta. Loppujen lopuksi järkevintä olisi meidän kaikkien muiden laittaa kokonaan jäihin tänne kirjoittelu ja antaa palstan typerysten pitää jonkin aikaa seuraa toisilleen.

1Äänestä
  • Sinä siis jäät palstalle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


usko.vainen.en.ole kirjoitti:

Ihan aikuisten oikeasti, ainakin puolet palstan keskusteluista pyörii yhden huomionhakuisen hellaritrollin aloitusten ja kommenttien ympärillä.

Onko se niin vetovoimaista, ettei siitä pääse irti?

Päättäkää jokainen itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu