Jättäkää Sauli rauhaan jo!

Pitkä monen vuuen uuvuttava parkkaussavotta on päätynyt ilosiin tunnelmiin!
Sale otti työvoiton saaketti! Kova äijä! Kansa tulee näkemähän iloisen, vapatuneen, punaposkisen resitentin! Vähä voi kuulua huokailuja mutta net jää kyllä aijan kansa pois! Synnytykseen mukaan vaan Sauli, jons pummpu on kunnosa, häh?
Nyppitää antaa Saulille ajinaki 6,5 kuukauen palatumisrauha! HÄH? Kyllä, kajikki viraliset tappamiset Putineien ja Merkelien ja Strumpin ja muien kuninkahijen ja kuningattareien kansa on peruttava! HÄH?
Onnea Saulille ja Jennylle, teille kummallekki! Teititellähän teitä pitää! Häh?
29426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Niin makaa kuin petaa ja sitä saa mitä tilaa. Niinistö on tyrinyt täydellisesti presidenttinä ja nyt hänellä on aikaa ja aihettakin siirtyä syrjään pressan hommista kun mahdollisen lapsen jos edes on tämän biologinen isä kasvattaminen vaatii sen oman ja tärkeimmän asian elämässä. Ei siinä ehdi enää pressan hommia hoitamaan. Niinistö on todistanut itsekin ettei osaa hoitaa presidentin tehtäviä ja hänen olisi jo aika muutenkin antaa tehtävä sellaiselle joka siinä pärjää paremmin

Aiheesta poristaan tulkaa mukaan puhumaan asiat halki tässä osoite

http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=47501.0

Äänestä

Mun puolesta saavat olla aivan rauhassa. Ei muuta.

Äänestä

Milloin Saulilla on se laskettu aika? Tai siis heillä?

Äänestä
  • Nostettu aika taitaisi olla parempi nyt!

    Äänestä

En voi jättää sillä vuoropomo Kiril sanoo että Siperia odottaa jos herjaputki katkeaa koneeltani ja FSB vahtaa aina olkapään yli.

Äänestä

Eihän Jenni ja Saulikaan jätä meitä rauhaan vaan joka tuutista tulee päivästä toiseen juttua heistä.

Äänestä

Eikö sollu puhettä jätetään Sauli rauhaan, mitähäh? Tai net rauhaan, tai tet, Niitähän pitää teititellä, Saulin perhe, niitähän on kolome kohta, jons Herra suo. Ja kyllä se suo, tai hän, isolla Hän, Eiko teilloo mitään tapoja, Häh? ja täsä kohtaa ei noiuta!
Mitä se laskettu ajika on? Onko se seettä lasketaaan yy kaa koo ja NYT!Häh?
Ja lasketaan se sinne? HÄH?
Vojikaa hyvin Sauli ja Jenny, vaji Jennikö se oli? Voi paksusti Jenni! Sauli, ei, laihutuskuurille! jout kantamaan vauvaa kuule! Ja napero sijelä mahassa!Voi hyvin! Vatsa! eikä maha! Anteeks!

Äänestä

Joo, ei mitään rauhaa saa. Ja vastahan se on alkanut.

Äänestä

kaikki me jotka olemme järissämme tiedämme ettei Sauli ole siittänyt kyseistä lasta !

70 vuotias on siihen täysin liian vanha !
On veikattu että Adjutantit ovat auttaneet mutta kuten myös on veikattu elikkä hedelmöitysklinikka vieraalla louvuttaja spermalla on saattanu Jennin raskaaksi-

Se ja sama kun Jenni ja Sauli ovat tyytyväisiä ja iloisia ja lapsi on toivottu ja hänellä on hyvät taloudelliset mahdollisuudet elämään

Äänestä

Laskettu aikahan on se kun nainen on hedelmöitystilassa.
Nyt sattu kohilleen, onneks olkoon.

Äänestä

Kylläpäs sattu sopevasti ja kaikkien katseet olivat heihin kiinnittyneet, eipä tarvi paljon kampanjoida.

Äänestä

Jahas Ooke on päässyt hoitovapaalle näköjään.

Äänestä

Mille hojitovapaalle saaketti häh? Eji mulla ja mun tyttökaverilla ole mitään pikkuvauvaa ettäs tiät!
Akathan net lähtee hojitovapaalle ko net saa muksun häh? Jää töjistä pojis ja alakaa hojitaan lasta, häh? Nuin vähä tet tiättä yhteiskunalisista asijoista, häh? ottakaa selevää, häh!Että pitää vijelä väsynenä vastailla täälä, vaikka sanoin, etä lopetetahan Saulista ja Jennystä puhuminen tähän, tojivottavasti eji mee uniajika ohi, mun ojis pitänny olla jo puoli yheksältä sännysä pejijooni, saaketti, ruoja, pirsetti, viemärinputken haiseva pää!
Kusista yötä tejille kajikille kelijuilijoille perkalehes! Kusetta housuihinna kesken unien son varma,
tuohon kätehen! Mulle ei kelijuilla ilamaseks häh! Tuohon toisehenki kätehen!
Minä kuulkaa nukun hyvin, ko veän Isämeidän 3 kertaa, enkä pelleile yhtään siinä, enkä oo koskaan pelleilly! ja uni kuulkaa majistuu, häh! Mites tet, häh? Aamulla housujen vajihto häh!

Äänestä

Perillisessä on ainakin seuraavaksi 20 vuodeksi työmaata Salelle ja Jenskulle.

Äänestä

Voimia Saulille, hän onkin jo liki 90 v kun tyttö ajaa ajokortin.
Onneks kohta Ooken lomatkin loppuu.

Äänestä

Tässä puhuttelevia lainakommennteja muilta tämän aiheen palstoilta. Olkaa hyvä!
Kannataa miettiä hiljaa itse kukin tykönänsa olisiko ajattelutavoissa ja sen myötä käytöksessä yhtään fiilattavaa. Kokeilkaa ihan kurillanne,, josko vaikka elämässä pilkahtaisi valonsäde.


10.10.2017 23:53
UUSI
On kanssaihmisilläni yllättävän paha olo,
Kateus on kavalalin tauti, se vammauttaa ihmisen kokonaan.

Itse yli 30v, muita työllistäneenä, nyt 70 vuotiaana sairaana eläkeläisenä (800e) taistelen toimeentulon kanssa joka ikinen päivä. Työllä ja tuskalla hankittu kotikin pakkohuutokaupattiin pankille lamojen ja pankkifuusioiden rytäkässä, eikä niitä hartaati toivottuja omia lapsiakaan koskaan siunaantunut. Monenmoisia muitakin iskuja elämä on tarjonnut, tästä huolimatta iloitsen suuresti heidän onnestaan ja toivon sydämestäni koko perheelle siunausta ja kaikkea hyvää..



11.10.2017 9:48
UUSI
Pahansuopuus ja ilkeys välittyy kommenteista. Ikävää, että olette noin kateellisia ja se paha olo välittyy kaikille. Tehkää asialle jotai: Hakekaa apua lääkäriltä, kirjoittaa terapia lähetteen. Tai hankkikaa päiviinne sisältöä harrastusten, liikunnan, ulkoilun tms kautta. Muutaman lapsen hankkiminen järkkää niin runsaasti iloa elämään, että ilkeys ja kateus ei edes tule ajatuksiin! Lääkityskin korjaa jotain.

Luoja on luonut naisen synnyttämään. Valtaosa naisista haluaa lapsia. Jos lasta ei jostain syystä saa, Luoja on viisaudessaan tarkoittanut sen asian niin, että lapsettomalle naiselle on tarkoitettu jokin muu tehtävä elämässään. Synnyttäkää naiset!

Olen oikein ilahtunut presidenttiparin vauvauutisesta. Toivon, että saavat vielä monta lasta, sisaruus on elämässä erittäin suuri rikkaus.

Äänestä

Oletko analysoinut päättömän tytön patsasta Kapteenin puistikko, Helsinki.

Tytön vieressä mies jonka pää pursuaa vaahtoa ja sepalus on auki.

Vaikuttaa aika selkeästi pedofiliaa promotoivalta teokselta.

Miksi ihmeessä lasten leikkipaikan viereen on haluttu laittaa teos, jossa on päätön pikkutyttö aikuisen miehen seurassa? Onko tämä joku sairas vitsi?

Pysähdy hetkeksi miettimään tätä tosiasiaa: Presidentti avaa Kultarannassa veistosnäyttelyn, jonka yhdessä teoksessa on päätön pikkutyttö aikuisen miehen vieressä. Mitä tämä kertoo presidenttiparin "taiteellisesta mausta"?

Äänestä

Pesukones on pyörinny häh? Kusi haisi aamulla, Häh?
Että tet kehtaa sitä sanua tietenkään. Ilikeyellä on hintansa, pitäkää mielesännä. kokemusta on
ko olin sanonnu rumasti tyttökaverille ja enkä sopinnu asiaa ja olin juonnu Pommakkia litran illalla, aamulla oli kuset housuisa saaketti! Minä uskallan sanua, koon mies! HÄH?
Tootta tekopyhiä ilikeilijöitä mutta se kostautuu!
Nukuin niin perskatin hyvin, unta näin että olin veturin kulettajan apurina ja lapioin hiiliä kuumaan uuniin jons oli kova valakia. Heti ko helevetin lijeskat, vaikka mistä minä tiän minä tiän minkälaset non ko en oo nähänny enkä tuu koskaan näkehenkään! Täsä ei noiuta!

Äänestä

Tunto puuttuu, niin unohti vetästä, ei jaksanut enää nousta päältä ja neito jäi alle loukkuun, valahti perille asti.

Äänestä
  • Olko laskettu aika?

    Äänestä

Jokaisen oma asia nämä suvunjatkannat.

Äänestä
  • Sauli on ollut tekemässä tästä maailmasta sellaista paikkaa, mihin rahvas ei enää tohdi tehdä lapsia.

    Äänestä

  • Kokkeliineivaraa kirjoitti:

    Sauli on ollut tekemässä tästä maailmasta sellaista paikkaa, mihin rahvas ei enää tohdi tehdä lapsia.

    Hyvin oivallettu. Ei tähän paskaan rahan ahneeseen porvari maailmaan, enää yksikään köyhä nuoripari uskalla lasta tehdä.

    Äänestä

Åke on ihan oikeassa, pitäkää kateelliset suunne kiinni ja kirjoitelkaa muista asioista.Sipilästä riittää kirjoittamista vaikka koko vuodeksi, joten jättäkää tosiaankin
presidenttipari rauhaan, ja kunnioittakaa heitä. Sen he ansaitsevat nyt täysillä.
Parhaimmat onnittelut koko kansan puolesta.

Äänestä
  • Sipilä ansaitsee enemmän kunnioitusta kuin Sauli tai Jenni. Kako siellä taas kehoittaa kiusaamaan toisen puolueen ihmisiä niinkuin Ville Niinistö on kertonut niiden tekevän. Kaikki kakot on pieniä koulukiusaajia.

    Äänestä

Joo 40vuotta oltiin naimisissa ja nyt 60kymppinen akka otti ja lähti kun törmäsi nuoreen mustaan mieheen. Tätä se vielä puuttuisi, että tekisi lapsen sen kanssa.

Äänestä
  • Ääkehän voi ottaa niiden lopputuloksen ja adoptoida. Menee lapsonen huolehtivaan kotiin.

    Äänestä

Vai on Oke lapioinu unissaan veturin uuninlieskoihin hiiliä. Mahtoi olla mies hiestä märkä aamulla jos muilla kiusaajillaan oli kuset housuissa.
Onneksi se on jo nukkumassa niin voi tämänkin rahassa tänne laittaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Åketäällä kirjoitti:

Pitkä monen vuuen uuvuttava parkkaussavotta on päätynyt ilosiin tunnelmiin!
Sale otti työvoiton saaketti! Kova äijä! Kansa tulee näkemähän iloisen, vapatuneen, punaposkisen resitentin! Vähä voi kuulua huokailuja mutta net jää kyllä aijan kansa pois! Synnytykseen mukaan vaan Sauli, jons pummpu on kunnosa, häh?
Nyppitää antaa Saulille ajinaki 6,5 kuukauen palatumisrauha! HÄH? Kyllä, kajikki viraliset tappamiset Putineien ja Merkelien ja Strumpin ja muien kuninkahijen ja kuningattareien kansa on peruttava! HÄH?
Onnea Saulille ja Jennylle, teille kummallekki! Teititellähän teitä pitää! Häh?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu