Saksa 270.000 perheenyhdistysmatua lisää

Saksan ulkoministeriön mukaan Saksaan tulee vuoteen 2018 ulottuvalla aikajaksolla 270.000 syyrialaista ja irakilaista maahanmuuttajaa perheenydistämisen perusteella.

Mikäli sama suhdeluku pätee myös Suomessa, tulee Suomeen noin 7.000 perhematua.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

heh heh
et näköjään tunne suomen viranomaisia

Suomeen on hyväksytyy mm somaliasta somalien " kasvattilapsia "
eli somalit raahaa tuttujen lapsia suomeen elätettäväksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Faktaapeliin-654 kirjoitti:

Saksan ulkoministeriön mukaan Saksaan tulee vuoteen 2018 ulottuvalla aikajaksolla 270.000 syyrialaista ja irakilaista maahanmuuttajaa perheenydistämisen perusteella.

Mikäli sama suhdeluku pätee myös Suomessa, tulee Suomeen noin 7.000 perhematua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu