Suru-uutinen

PäivänSurut

"Kustantaja Niklas Herlin on menehtynyt äkillisesti 53 vuoden iässä."

32

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistunut.on
      • MikäsKiireTäsViel

        Ai vasta 53 vai? (vai 54?) No soot sit väkisi hämäläine? :D
        Tai sit muuten vaa hätäne?


      • poistunut.on
        MikäsKiireTäsViel kirjoitti:

        Ai vasta 53 vai? (vai 54?) No soot sit väkisi hämäläine? :D
        Tai sit muuten vaa hätäne?

        No, olit hieman hätäinen:) - katoppa tuo syntymäaika : 18.11.1963... siis vielä 53-vuotias.

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Niklas_Herlin


    • rest-in-peace
    • R.I.P.N.H

      No voi prkl.

      Kepeet mullat sit vaan sinne Nizzaa.

    • haloo.Sipilä

      Vittumaista kun jotkut köyhät voivat elää 100-vuotiaiksikin.
      Miksi köyhät saavat elää joskus pidempään kuin rikkaat?
      Voisiko hallitus tehdä jotain?

      • ei-mitään-mukaan

        Kyllä sipilä ja kepu-kok yrittää väkisin viedä köyhän elinmahdollisuudet, mutta lestat on tuomittu jo maanpäällä ikuiseen kadotukseen, vaikka väittävätkin olevansa ainoita taivaaseenmenijöitä. Sitä se valehtelu aiheuttaa ja liika ryypiskely ja kookan veto verhojen takana, että lähtö tulee ja kirjekuorikin jää tänne.


      • kaapeli12

        onneks myös ahneille persereijille koittaa elokuun viimmeinen, raato monttuun mätänemään, ei siinä miljuunat auta , tunnen valtavaa mielihyvää aina kun näen ahneen persereijän kuolinilmoituksen.


    • röökaaja

      Poltti tupakkaa ketjussa ja luut oli niin hauraat että katkeilivat melkein itsestään. Näin valitteli jo 10 vuotta sitten jossain jutussa.

      Vai muka äkillisesti...

      • rikkauden.kirot

        Jotenkin katsoin hänet sairaalloisen oloiseksi,


    • miettijä-

      mikä lie vienyt nuoren miehen

    • hallitusHätäistuntoon

      Olikohan terroriteko. Miksi poliisi on hiljaa. Kyllä tässä on jotain hämärää, noin rikas ei voi kuolla noin nuorena.

    • Ikävä uutinen. Tapasin hänet vuosia sitten kahvilassa Fuengirolassa. Ei ollenkaan leuhka tyyppi toisin kuin monet wannabe-rikkaat ja ulkoinen olemus sopi hyvin rahvaan sekaan. Kevyet mullat.

    • Enpystytunteilemaanasiaa

      Suru-uutinen?
      Oliko hän kuinkakin läheinen omainen sinulle?

      • LähesOmainen

        Oli - Uusi Suomikin oli tuttu jo 50-luvulta - lapsuuden kotiin kannettuna.


    • trevlig_resa

      Siinä näkee, jälleen kerran:

      Isolla(kaan) rahalla ei saa ikuista elämää.
      Hurri kun oli, niin hänen(kin) omaisuutensa minkä peri, on ryöstetty joltakin aikoinaan.
      Hurrit ovat touhunneet aina toisten kusettamista, niistäpä ne "säätiö" omaisuudet koostuvatkin sitten.

      Hyvää matkaa kuitenkin, toivottavasti siellä toisella puolella ei ole enää niitä ylemmyyskomnpleksista kärsiviä hurreja pitämässä meitä suomalaisia (eikä kyllä muitakaan) piikoina/renkeinä/palvelijoina ja veronmaksajina.

    • palsami_peksu

      Huippurikas voi vain teennäisesti pidentää "elämäänsä" antamalla balsamoida ruumiinsa. Jenkeissähän balsamointi on yleistä vaikka hautaan arkkuineen lasketaankin. Jenkit muka-uskovina vissiin ovat ottaneet tosissaan Raamatun otteet siitä että viimeisenä päivänä kuolleet herätetään. No rikkaat jenkit uskovat siten että kropan on hyvä olla kunnossa siinäkin vaiheessa, aivan kuten Egyptin faaraot tai ryssien Lenin.

      Ai niin, sarja- ja elokuvatuottaja Walt Disney syväjäähdytytti ruumiinsa v.1966 kuolemansa jälkeen, ja edelleen jäässä. On siinä sähköä kulunut 51 vuodessa. Uskoi että tulevaisuudessa hänet saadaan herätettyä henkiin tieteen kehityttyä tarpeeksi. Ei ole vielä tullut moikkaamaan...

    • mikäs.pahan.tappais

      Edes viereisessä huoneessa täydessä valmiudessa oleva leikkaussali ei välttämättä pelasta silloin, kun on tietyn tyyppisistä sydän ja verenkiertoelinten vaivoista kyse. Kun on tullut aika lähteä, niin on tullut aika lähteä, sitä ei pysty mitenkään estämään. Ei täällä yksikään, voi päättää päivistään, ne määrätään - niin sulle, mulle, kuin kaikille muillekin.

      Kieltämättä jotenkin olisi kuvitellut, että ainakin tuonne jonnekin yli 60v. mutta tämä elo täällä on vaan joskus menevä näin, tätä ei voi säädellä.

      Nyt tuli hänen aika mennä.

      • hohhoijakkaa

        Ei niitä kukaan määrää, pelkkää sattumaa.


      • attelogik
        hohhoijakkaa kirjoitti:

        Ei niitä kukaan määrää, pelkkää sattumaa.

        Siis murhakin on sattumaa....


      • TutkimattomillaTeillä

        Itse asiassa on - jos nyt 'sattumaa' on olemassa - mutta ainakin ENNALTA-ARVAAMATTOMUUS on olemassqa.


      • dsafsfsrre
        attelogik kirjoitti:

        Siis murhakin on sattumaa....

        Olet idiootti. Siis selvä hihhuli.


      • attelogik
        dsafsfsrre kirjoitti:

        Olet idiootti. Siis selvä hihhuli.

        Oho ateisti rääkäisi, kun oman uskon onttous kirpaisi....


    • EloIhmisenhuolineen

      Rikkaus tressaa.

    • Onko sydän pettänyt? Päivittäinen lääkintä alkoholilla ei takaa, että kestää!
      Juicen maksa kesti koko elämän, vaikka temppuili välillä!

    • voi.yhyyy

      Heh....

    • vain.yksi.suunta

      Ei tiedä joutuiko hyvään vai pahaan paikkaan.
      Varmaa kuitenkin on se, että kun köyhä suomalainen kuolee, hänen olosuhteensa vain paranee. Suunta ei voi olla kuin ylöspäin.

    • Surisisitko

      Ei minua sureta toi uutinen yhtään

    • erewrwrwwew

      Niklas oli aina erityisen tarkka siitä, ettei Uusi-Suomi -lehdessä kirjoiteltu rasistisia juttuja.

    • YönPohjaanMoneenKertaan

      "Aika kulkee ja me kuolemme". Tiesi aikoinaan jo Pentti giniposki.

    • Kapeakatseinen-mies

      " Niklas oli aina erityisen tarkka siitä, ettei Uusi-Suomi -lehdessä kirjoiteltu rasistisia juttuja. "

      Eihän siellä blogeissa kukaan mitään rotusortoa ole koskaan kannattanut, eikä mustia haukuttu n-sanoilla tms. Jotenkin tuo "rasismi" kääntyi jo Niklas vainaan ja myös nykyisen päätoimittajan mielessä tällaisiksi knopeiksi:

      a) Ei saa arvostella islamia eikä saa pelätä muslimien maahanmuuton lisäävän islamilaista väkivaltaa ja terrorismia.

      b) Ei saa arvostella Euroa, EU:ta, NATO:a tai mitään länsiliittouman tekemiä toimia

      c) Ei saa kertoa Venäjän toimista neutraaliin sävyyn, eikä saa oikoa virheellisiä käsityksiä asioista, jos ne voivat antaa positiivisempaa kuvaa Venäjästä.

      d) Ei saa olla kansallismielinen, isänmaallinen. Kansallismielisyys on "öyhötystä". Kansallismielisyys kritisoi ja asettaa vaakalaudalle kaikkia a)...c) vaihtoehtojen asioita, ja siksi kansallismielisyys on pahasta. On korostettava Euroopan Unionin asiaa, eikä tuoda esille suomalaisia arvoja.

      Aika kapeaksi jää puheenaiheet nykyisessä Uudessa Suomessa, koska päätoimittaja vetää ja toteuttaa täysillä koko Herlinin a)....d) listaa edelleen läpi. Listan ulkopuolella puhuminen on rasismia, ja rasismista tulee bannit.

    • OunIhanRomuna

      Vastaavaa tuskaa en ole tuntenut sitten Gandhin kuoleman!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1698
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      16
      1544
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1386
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1383
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      302
      1306
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      20
      1255
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      975
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      958
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      845
    Aihe