Tätähän se ryssä pelkää.

Niinkuin on aina kauhulla odottanut.

Ilmavoimat osallistuu vuoden kuluttua ensi kertaa maailman vaativimpaan ilmasotaharjoitukseen Alaskassa – HS vieraili nyt Suomessa käynnissä olevassa Ruska-harjoituksessa https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005404855.html?share=f6f6490f2747662a23f4c9f1fb36071e
463
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko sillä IIrolla syys masennus päällä kun on niin vaisua sen yritys?

Viimeinen väittely oli ihan ponneton ja päätyi täydelliseen fiaskoon.

Joskus se sentään yritti vaikka ei pärjännyt.

Äänestä
  • Ei liittynyt kommenttisi aloitukseen, vaikka lähellä oikeata oletkin.

    Äänestä

Mikäpä siinä.
Harjotella pitää jos ei osaa käytännössä mitään.
Ei ole mitää halpaa lystiä kun pitää tehä ne ilmatankkauksetkin.
No eihän se ole pois kuin sinun sossu tuestasi....

Äänestä
  • Mikäpä siinä.
    Aktiiviset harjoitukset maailman kehittyneimpien puolustusvoimien kanssa kehittävät myös Suomen osaamista ilmapuolustuksen saralla.

    Ympärillensä ärhentelevät pikkuroistot ovat kauhuissaan kun Suomikin on liittynyt todellisten osaajien joukkoon.

    Tämänkaltainen harjoitustoiminta on juuri oikeanlainen toimintatapa kun NATO jäsenyyttä halutaan vielä harkita, eikä nyt olla valmiita siihen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putinistanin_paljastaja kirjoitti:

Niinkuin on aina kauhulla odottanut.

Ilmavoimat osallistuu vuoden kuluttua ensi kertaa maailman vaativimpaan ilmasotaharjoitukseen Alaskassa – HS vieraili nyt Suomessa käynnissä olevassa Ruska-harjoituksessa https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005404855.html?share=f6f6490f2747662a23f4c9f1fb36071e

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu