Talous on nousussa

3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä niin,työttömyys laskee,valtionvelan kasvu pysähtyy ja kääntyy laskuun ,valtiolle jää rahaa sijoittaa uusiin bisneksiin,joka luo taas uusia työpaikkoja jne.Maa pääsee vihdoin 90-luvulla alkaneesta lamasta lopullisesti irti.
Köyhemmät saa enemmän rahaa käteen ja maa vaurastuu taas ennennäkemätöntä tahtia.
Ja mikä parasta,kaikkiin tukiaisiinkiin riittää huomattavasti enemmän rahaa kuin ennen,kukaan ei enää kärsi.

Äänestä

Joista valtio sai samantien sen väh. miljardin takas? Koska eks noi ollu bruttomääriä?

Äänestä

Kiinteistöveroa nostamalla YLE kailottaa seuraavan kk, kuinka talouskasvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dhdhdhdh kirjoitti:

ainakin tilastojen mukaan.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005404251.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu