En halunnut mennä armeijaan!

ptwavh

Vihasin koko armeijaa Olin siellä vankina en uskaltanut edes keskeyttää kun kotona oli konservatiiviset vanhemmat.

Kerran ampumaharjoituksissa mieleni teki ampua ylikersantti ja yliluutnantti, kun he olisivat makaneet kuolleena maassa olisi vielä pistimellä hakannut loputkin irti.

Ehkä siinä kohtaa olisin myös ampunut luodin päähäni?

Ruoka oli, oli kylmää oli pimeää minua kiusattiin ja simputettiin armeijassa.

Mitä jos olisi tappanut ne 2. kapiaista olisinko jo vapaa??

Nykyään käyn armeijan vuoksi psykiatrilla ja psykoterapeutilla. Valtio maksaa.

Suomi 100. Voi kauhistus.

7

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JKkovaK

      se on henkilökohtanen voi voi.
      tollasille vässyköille pitäis antaa jousipyssy.

    • dkdkdiekfkfidiw

      Et ole ainoa. Itse kävin intin 2008 ja olen sairastellut sen jlk mt ongelmia. Työelämässä en ole ollut koska en pysty enää nousemaan säännöllisesti vaan nukahtelen jopa 3-4krt peräkkäin aamuisin.

      Jotain sairasta nykyisellään siellä intissä on. Ihminen joka ei kuulu porukkaan on siellä kiusaajien armoilla ja retuutettavana.

      Minä löysin pelastustien Jeesuksesta ja olen 10v aikana jo suurimmilta osin päässyt eroon katkeruudesta ja vihasta sairasta valtiota kohtaan. Jaksamisia.

    • oikeudenpuolesta

      Armeija on syöpä. Sinne pakotetaan kaikki 18-30v vuotiaat mehet alistettaviksi. Sensijaan naiset, jehovan todistajat ja ahvenenmaalaiset ovat vapautettuja. SE ON VÄÄRIN!!

    • HaluaaRäiskiä

      Itse olisin halunnut aseen mukaan kotiin mutta en saanut...en tajua,miksi en? Tuhat paukkua olisi mukana ollut kiva...olisi voinut pitää edes kylillä vähän hauskaa...En tajua miksi armeija rajoitti ampumistani?

    • oipoi

      Voi voi, on se elämä kovaa jos ei ole äiti pyllyä pyyhkimässä ja joutuu tuntien some-paastolle.

    • vbnbvnvn

      Vielä 80-luvun lopulla kaveri joka sitten lomien jälkeen muissa maailmoissa ja kukaan ei tuolloin aavistellut huumeidenkäyttöä kun kovin harvinaista tuolloin eikä mitään tutkittu ja loppuun asti kyllä oli.

    • Kiolfh

      Jos viettää rikollisen elämää ja on poliisin tuttu, niin on melko todennäköistä, ettei inttiin edes joudu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe