En halunnut mennä armeijaan!

ptwavh

Vihasin koko armeijaa Olin siellä vankina en uskaltanut edes keskeyttää kun kotona oli konservatiiviset vanhemmat.

Kerran ampumaharjoituksissa mieleni teki ampua ylikersantti ja yliluutnantti, kun he olisivat makaneet kuolleena maassa olisi vielä pistimellä hakannut loputkin irti.

Ehkä siinä kohtaa olisin myös ampunut luodin päähäni?

Ruoka oli, oli kylmää oli pimeää minua kiusattiin ja simputettiin armeijassa.

Mitä jos olisi tappanut ne 2. kapiaista olisinko jo vapaa??

Nykyään käyn armeijan vuoksi psykiatrilla ja psykoterapeutilla. Valtio maksaa.

Suomi 100. Voi kauhistus.

7

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JKkovaK

      se on henkilökohtanen voi voi.
      tollasille vässyköille pitäis antaa jousipyssy.

    • dkdkdiekfkfidiw

      Et ole ainoa. Itse kävin intin 2008 ja olen sairastellut sen jlk mt ongelmia. Työelämässä en ole ollut koska en pysty enää nousemaan säännöllisesti vaan nukahtelen jopa 3-4krt peräkkäin aamuisin.

      Jotain sairasta nykyisellään siellä intissä on. Ihminen joka ei kuulu porukkaan on siellä kiusaajien armoilla ja retuutettavana.

      Minä löysin pelastustien Jeesuksesta ja olen 10v aikana jo suurimmilta osin päässyt eroon katkeruudesta ja vihasta sairasta valtiota kohtaan. Jaksamisia.

    • oikeudenpuolesta

      Armeija on syöpä. Sinne pakotetaan kaikki 18-30v vuotiaat mehet alistettaviksi. Sensijaan naiset, jehovan todistajat ja ahvenenmaalaiset ovat vapautettuja. SE ON VÄÄRIN!!

    • HaluaaRäiskiä

      Itse olisin halunnut aseen mukaan kotiin mutta en saanut...en tajua,miksi en? Tuhat paukkua olisi mukana ollut kiva...olisi voinut pitää edes kylillä vähän hauskaa...En tajua miksi armeija rajoitti ampumistani?

    • oipoi

      Voi voi, on se elämä kovaa jos ei ole äiti pyllyä pyyhkimässä ja joutuu tuntien some-paastolle.

    • vbnbvnvn

      Vielä 80-luvun lopulla kaveri joka sitten lomien jälkeen muissa maailmoissa ja kukaan ei tuolloin aavistellut huumeidenkäyttöä kun kovin harvinaista tuolloin eikä mitään tutkittu ja loppuun asti kyllä oli.

    • Kiolfh

      Jos viettää rikollisen elämää ja on poliisin tuttu, niin on melko todennäköistä, ettei inttiin edes joudu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      28
      3577
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2840
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      121
      2771
    4. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      2687
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2438
    6. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1772
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1698
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1676
    9. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1461
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      146
      1349
    Aihe