kenenkään ei kannata enää maksaa liittoihin maksuja,jos linja ei muutu!
http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/10/13/rakennusliiton-varapaajohtaja-karkotuksen-estava-kynalla-sepitetty-tyosuhde-monin-verroin-vaivattomampi-hankkia-kuin-viranomaiset-vakuuttava-parisuhde/
http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/10/13/rakennusliiton-varapaajohtaja-karkotuksen-estava-kynalla-sepitetty-tyosuhde-monin-verroin-vaivattomampi-hankkia-kuin-viranomaiset-vakuuttava-parisuhde/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Erotkaa liitoista tai Suomi lakkoon ne ei puolusta Suomalaisia vaan muita.
Liittykää suoraan YTK kassaan,jos ne meinaa järjestää halpaduunareita maan täyteen vain hullu maksaa sen jälkeen liittoon latin latia.
Liitoilla olisi nyt tuhannen taalan paikka hankkia lisää jäseniä puolustamalla suomalaista duunaria. Sitähän ei enää tee demarit tai vassarit. Persut parhaiten. Muut tukevat matu invaasiota ja samalla halpatyövoimaa joka lopulta romahduttaa palkat.
Mikä ihme tätä maata ja kansalaisia vaivaa, kun jotkut EU-eliitiin voimat ovat saaneet niin median, puolueet ja jopa jotkut ammattiyhdistykset pauloihinsa? Yleensähän se on raha ja tai pelote. Porkkana ja keppi. Millä palkitaan, millä uhataan? Kyllä nämä vielä tulevat julki. toivottavasti ei vaan liian myöhään.
Liittovaltio on vain suuryritysten etu. Kansalaiset ovat häviävä osapuoli. Kuten on jo nähty. Vapaakauppa auttaa yrityksiä, kansalaiset hankkivat passinsa edelleen, ruoka ei halventunut, saatiin kutsumattomia, kulttuuriltaan tänne sopimattomia, vieraita. Onneksi Euroopassa on alettu ymmärtää tämä. Ehkä pikkuhiljaa Suomessakin. Tänään saa jännittää Itävallan vaalitulosta.
Vihreät ja vasemmisto hallitukseen.