Mistä näitä oikein tulee

törkeitämuijia

Yksi tulee tv ohjelmaan esittämään itseään ja vie toisten paikan,Heikille jää kaksi mistä valita,ei nuo muijat ole kyllä tikissään,ei mitään luottoa ole,tavannut jonkun toisen ja tulee ohjelmaan esittämään viatonta neitsyttä suurin piirtein,ja sitten kun ohjelmaa on tehty tuntikaupalla kertoo että mää ny lähren sitten toisen miehen luo ,kävinpähän katsomassa ja esiintymässä hömönä tv:ssä.ei vit-ttu mitä pentuja,kai tuosta saa hirveet sakot kymmeniä tuhansia euroja harhauttamisesta,tuohn on petos jo katsojia kohtaan yksistään.

7

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LadyXantia

      Samaa ihmetellyt. Tosi tökeröä. Sanois maajussi suorat sanat.

    • täysinsairasta

      Minä sanon suorat sanat näistä törkyohjelmista. Maajussille morsian, ensitreffit alttarilla ym. vielä hirveemmät törkyohjelmat. nämä on jonkun täysin mielisairaan keksimiä, enkä ymmärrä, että joku katsoo näitä. Ei minkäänlaista järkeä näissä ohjelmissa.

    • Aitanpolulta

      Televisio kameroiden edessä aletaan puoli väkisin seurustelemaan, jotenkin niin nöyryyttävää touhua ja käy sääliksi niitä jotka ohjelmaan ovat lähteneet. Joten ei mitään hauskaa katseltavaa.

      • prutprutprut

        Mistä moni tietää että ne on törkyohjelmia, jos ei oo katsonut niitä "kun ne on sitä törkyä" ..häh??


      • karseetatörkyä
        prutprutprut kirjoitti:

        Mistä moni tietää että ne on törkyohjelmia, jos ei oo katsonut niitä "kun ne on sitä törkyä" ..häh??

        Kyllä järki sanoo, mikä on törkyohjelma. Ohjelmatiedoista ja nimestä voi jo paljon päätellä. Yhden kerran jos katsoo, niin tietää mitä on tulossa. Mitä näitä nyt on..paratiisihotelleja ym. naintiohjelmia.


    • MaajussitKiva

      Maajussit on ihan kiva mutta muista "tositeeveistä" en välitä.
      Kiva katsella kaunista maaseutua ja hyvinhoidettuja maatiloja ja mukavia isäntiä.
      Toivottavasti kaikki yksinäiset löytäisivät sopivan kumppanin - moni on liian ujo tekemään aloitetta.

    • Lhgub

      Ennen ohjelmas tehtiin oikeita maatilan töitä, ny keksimällä keksitään aidan tai seinän maalausta, kukkien istutusta sun muuta... Mielenkiintoista....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      91
      2995
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      29
      2688
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2501
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2174
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1702
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      168
      1414
    7. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1168
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1082
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      876
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      112
      853
    Aihe