Hänen seuraajansa ovat tätä samaa. Älä koskaan luota uskovaisen sanaan 100 %:sti .
Aina kannattaa varautua vaihtoehtoon, että uskovainen kääntää takkinsa.
Ongelma vain on se, että uskovainen osaa valehdella päin naamaa valinnan jo tehtyään.
Aina kannattaa varautua vaihtoehtoon, että uskovainen kääntää takkinsa.
Ongelma vain on se, että uskovainen osaa valehdella päin naamaa valinnan jo tehtyään.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Osa ihmisistä on patologisia valehtelijoita, he menestyvät ja täyttävät uskontokunnat.
Jeesus on Jumala. Jumala on yksi Isänä, Poikana ja Pyhänä Henkenä. Jumala ei valehtele. Sen sijaan uskovat voivat kääntyä pois Herrastaan ja seurata saatanaa, tuota valheiden isää. Tästähän Jeesus varoitti, että monet luopuvat ja lähtevät seuraamaan saatanaa. Etsi sinä totuutta, ota Jeesus vastaan Herranasi ja Vapahtajanasi ja seuraa yksin Häntä. Hän ei sinulle valehtele.
Jos minä olen jumala niin kuka on saatana.
niinhän sinä luulet, mutta sinut on muserrettu Jeesuksen seuraajien jalkojen alle. Sillä kirjoitettu on:
Rm 16:20 Ja rauhan Jumala on pian musertava saatanan teidän jalkojenne alle. Herramme Jeesuksen armo olkoon teidän kanssanne.
Kyseenalaistan vain teidän hullunkurisia olettamuksianne.
Jeesus ei missään vaiheessa ole ollut Jumala. Jeesuksen tarina on suoraan varastettu buddhalaisuuden budhasta. Kannattaa tutustua ja verrata.
Hehe Jeesus on edelleenkin kaikki valtias,joka kerran tulee tuomitsemaan tämän maailman,sitä et voi missata.
Jveesus ei valehdellut! Paholainen on valehtelija ja valheen isä.
Paholaista ei ole olemassakaan ja Jeesuksen sanomaksi Raamattuun on pantu enimmäkseen sellaista mitä hän ei ole sanonutkaan. Raamatuntutkijoiden mukaan.
Yritä ymmärtää. Ei varmasti ollut helppo nuoruus Jeesuksella äpärälapsena tiukkakipaisten joukossa. Ja jos äitikin vielä syötti paksua pajuköyttä huonona selityksenä harrastamalleen esiaviolliselle seksille, niin skitsofrenia oli lapsiparalle taattu.
Olisiko samasta syystä vartuttuaan myös viihtynyt paremmin poikajoukossa ja antanut tytöille pakit. Nämä "eheyttäjät" osaa varmaan selittää syy-yhteyden paremmin.