perustivat puolueen veronmaksajien heidän elättämisekseen.
.
Siniset eivät erotu maahanmuuttajista juuri millään tavalla, ovat loisia siinä kuin mamutkin.
Sinisten "sosiaaliturva" vaan on hiukan parempi kuin mamujen.
.
Siniset eivät erotu maahanmuuttajista juuri millään tavalla, ovat loisia siinä kuin mamutkin.
Sinisten "sosiaaliturva" vaan on hiukan parempi kuin mamujen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kateellisen puhetta, hallituspuolue siniset ministereineen saavat jatkvasti jäseniä persuista joka vain kiihtyy kohti seuraavia vaaleja.
Yksi mummo tv:ssä sanoin sinisten tehneen poliittisen itsemurhan.
.
Oikeassa hän on.
YLEn härski sinisten vaalimainos. Hyvin kyseenalaista, että veronmaksajien rahoilla syyllistytään kyseisen tyyppisiin uutiskommentteihin.
Tästä pitäisi valittaa julkisen sanan neuvostoon. Todellä härskiä persujen mollausta.
Ainakin kusetti äänestäjiä oikein kunnolla.
miten voi prosentin kannatuksella olla 5 ministeriä?
Melkoinen puhallus. Saa nähdä saako Soini jonkin palkintoviran kun muut puoluetoverit jää nuolemaan näppejään.
Niinistön siunaus , demokratian irvikuva.
se kannattajakorttienkaan kerääminen mennytkään niin helposti mitä Sonni kuvitteli ja nyt taitaa olla pelko perseessä että niitä aletaan todellakin tutkia että kuka on itse kirjoittanut kyseisen kortin.
painajainen että alettaisiin tutkimaan kuka on itse allekirjoittanut ja kenen nimen on Sonni ja vastaavat lisänneet mukaan. http://www.iltalehti.fi/politiikka/201710172200465479_pi.shtml
Mitään tarvetta ei tuolle puolueelle ole. Mutta tarvitsee kipeästi äänestäjiä edustajien itsensä politiikassa pysymisen vuoksi. "Kunniakas" lähtökohta?
Demokratia on tämmöistä.
Kokoomus ja kepu tarvitsi yhtälailla hallituksen kasassa pysymiseksi sinisiä kuin siniset kokoomusta ja kepua.
.
Korruptio on tämän hallituksen kasassa pitävä voima, ei demokratia.