Suomea ei enää ole

miten-toimia

On vain satavuotisjuhlavuosi jolloin muistellaan menneitä. IPU on totaalisesti epäonnistunut itsenäisyyden puolustamisessaan eikä Suomessa ole ainuttakaan muuta puoluetta ajamassa suomalaisten etuja.

10

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osatkaa.hävetä

      IPu oli ryssäkkipuolue jonka käsitys itsenäisestä suomesta oli sen naittaminen Venäjään.. Repikää siitä rysipulit!

      • eivoimitään-

        Hullu mikä hullu.


    • OnkoIPU

      Kokoontuuko IPU tänä vuonna Kiasman tuntumassa itsenäisyyden muistopäivänä?

    • YhUhTgy7uy
      • Svekotonttu

        IPUn tonttu on svekokraatti. Demokratia on kadonnut IPUstakin.


      • tässä-syy
        Svekotonttu kirjoitti:

        IPUn tonttu on svekokraatti. Demokratia on kadonnut IPUstakin.

        IPUssa ei ole ikinä ollut demokratiaa. Väkeä on liian vähän äänestyksiin. Siksi pitäisi väkeä haalia paljon lisää.


      • epäonnistunut_kerhonen
        tässä-syy kirjoitti:

        IPUssa ei ole ikinä ollut demokratiaa. Väkeä on liian vähän äänestyksiin. Siksi pitäisi väkeä haalia paljon lisää.

        Tarkoitit kai paljon väen rahoja pitää haalia?


      • naurettavaa-
        epäonnistunut_kerhonen kirjoitti:

        Tarkoitit kai paljon väen rahoja pitää haalia?

        Turhaan räkätät. IPUn toiminta perustuu tietoon eikä väärennettyyn EKP rahaann kuten muilla puolueilla. Joka vuosi muut tuhoavat biljoonan ja katteettomat velat lisänä.


      • Unski_Utelias
        naurettavaa- kirjoitti:

        Turhaan räkätät. IPUn toiminta perustuu tietoon eikä väärennettyyn EKP rahaann kuten muilla puolueilla. Joka vuosi muut tuhoavat biljoonan ja katteettomat velat lisänä.

        MIlläs muullakin valuutalla kuin väärennetyillä euroilla IPU rahoittaa toimintaansa?


    • fakraa

      Suomi on, se onko se täydellinen niin ei varmasti ole, mutta mikäpä olisi? Jos Sirkka menee vihille Antin kanssa lakkaako Sirkka silloin olemasta, tai Antti?

      IPU on toimillaan valitettavaasti pitänyt huolen siitä, ettei sitä oikeaa rakentavaa ja kasvattavaa kritiikkiä ole ilmoille päässyt ja siitä se voi syyttää vain itseään. Kuinka monta tehokasta henkilöä se on toimillaan tukahduttanut ja kuinka monta euroa huijannut komulointeihin, vaikka niillä rahoilla olisi rehellisissä ja aikaansaavissa käsissä tehty ihmeitä ja valettu pohjaa yhä paremmalle Suomelle joko yhdessä EU:n kanssa tai erillään, mutta ei, IPU on vain ajanut tänne Putinismia kuin käärmettä piippuun ja pyrkinyt tekemään aaikaansaamattomista ummehtuneista johtajistaan jotain kulttimessiaita joita heistä ei ksokaan olisi voinut tulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      256
      1852
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      15
      1378
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      210
      1259
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1115
    5. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      65
      923
    6. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      923
    7. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      894
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      836
    9. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      803
    10. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      800
    Aihe