Suomea ei enää ole

miten-toimia

On vain satavuotisjuhlavuosi jolloin muistellaan menneitä. IPU on totaalisesti epäonnistunut itsenäisyyden puolustamisessaan eikä Suomessa ole ainuttakaan muuta puoluetta ajamassa suomalaisten etuja.

10

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osatkaa.hävetä

      IPu oli ryssäkkipuolue jonka käsitys itsenäisestä suomesta oli sen naittaminen Venäjään.. Repikää siitä rysipulit!

      • eivoimitään-

        Hullu mikä hullu.


    • OnkoIPU

      Kokoontuuko IPU tänä vuonna Kiasman tuntumassa itsenäisyyden muistopäivänä?

    • YhUhTgy7uy
      • Svekotonttu

        IPUn tonttu on svekokraatti. Demokratia on kadonnut IPUstakin.


      • tässä-syy
        Svekotonttu kirjoitti:

        IPUn tonttu on svekokraatti. Demokratia on kadonnut IPUstakin.

        IPUssa ei ole ikinä ollut demokratiaa. Väkeä on liian vähän äänestyksiin. Siksi pitäisi väkeä haalia paljon lisää.


      • epäonnistunut_kerhonen
        tässä-syy kirjoitti:

        IPUssa ei ole ikinä ollut demokratiaa. Väkeä on liian vähän äänestyksiin. Siksi pitäisi väkeä haalia paljon lisää.

        Tarkoitit kai paljon väen rahoja pitää haalia?


      • naurettavaa-
        epäonnistunut_kerhonen kirjoitti:

        Tarkoitit kai paljon väen rahoja pitää haalia?

        Turhaan räkätät. IPUn toiminta perustuu tietoon eikä väärennettyyn EKP rahaann kuten muilla puolueilla. Joka vuosi muut tuhoavat biljoonan ja katteettomat velat lisänä.


      • Unski_Utelias
        naurettavaa- kirjoitti:

        Turhaan räkätät. IPUn toiminta perustuu tietoon eikä väärennettyyn EKP rahaann kuten muilla puolueilla. Joka vuosi muut tuhoavat biljoonan ja katteettomat velat lisänä.

        MIlläs muullakin valuutalla kuin väärennetyillä euroilla IPU rahoittaa toimintaansa?


    • fakraa

      Suomi on, se onko se täydellinen niin ei varmasti ole, mutta mikäpä olisi? Jos Sirkka menee vihille Antin kanssa lakkaako Sirkka silloin olemasta, tai Antti?

      IPU on toimillaan valitettavaasti pitänyt huolen siitä, ettei sitä oikeaa rakentavaa ja kasvattavaa kritiikkiä ole ilmoille päässyt ja siitä se voi syyttää vain itseään. Kuinka monta tehokasta henkilöä se on toimillaan tukahduttanut ja kuinka monta euroa huijannut komulointeihin, vaikka niillä rahoilla olisi rehellisissä ja aikaansaavissa käsissä tehty ihmeitä ja valettu pohjaa yhä paremmalle Suomelle joko yhdessä EU:n kanssa tai erillään, mutta ei, IPU on vain ajanut tänne Putinismia kuin käärmettä piippuun ja pyrkinyt tekemään aaikaansaamattomista ummehtuneista johtajistaan jotain kulttimessiaita joita heistä ei ksokaan olisi voinut tulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe