Totuus pitää saada piiloon vaikka sotavoimin. Suomi, Ruotsi ja Nato facta-medioiden kimpussa.
.
https://yle.fi/uutiset/3-9890255?origin=rss
Nato harjoittelee MV-lehteä vastaan
14
316
Vastaukset
- taussskkki
Nato ja CIA:han rahoittavat MV-lehteä
- oioivoi
Sähän nyt viisas olet.
- viski_sieppo
Yle todellisesti sosiaalisessa mediassa näinhän asiat on vai mitä
https://www.facebook.com/Suomen-Yleisradio-1843009189279099/posts/?ref=page_internal - paska.mv
No mvpaskalehteä vastaan tuleekin sotia.
- totuuseikuole
Olet samaa sakkia Sipilän ja Jessika aron kanssa. Totuus ei kiinnosta.
- Khdrtyuk
USAlla ja Natolla nyt jää kaikki sodat torsoksi, luusereita ovat.
- VeiVei
Suomi24 mukaan vain sananvapautta vastaan käytävään taisteluun.
- ihanoikeinteille
Se on vain hyvä, että ruplarahoitteiset lehdet kuten MV-lehti suljetaan sotatoimena Suomea vastaan. Isänmaallisten venäjämielisten suosimat valelehdet tuleekin sulkea ja isänmaallinen ihmisvihamielinen öyhötys tulee vaijentaa.
- trollaati
Vieläkö siellä pietarissa on lunta?
- h2o47
Totuus tekee kipeää.
- valtamediaontotuus
h2o47 kirjoitti:
Totuus tekee kipeää.
Isänmaallisten rasistinen ja pakolaisvastainen "totuus" ei ole mikään totuus vaan vaihtoehtoinen "fakta" jolla ei ole faktan kanssa mitään tekemistä. Ainoastaan valtamediat kertovat totuuden. Isänmaallisten valelehdet pitää sulkea ja tuhota ja isänmaalliset pitää tuomita rikollisina. Isänmaallisia EI KUUNNELLA tässä maassa!
- h2o47
valtamediaontotuus kirjoitti:
Isänmaallisten rasistinen ja pakolaisvastainen "totuus" ei ole mikään totuus vaan vaihtoehtoinen "fakta" jolla ei ole faktan kanssa mitään tekemistä. Ainoastaan valtamediat kertovat totuuden. Isänmaallisten valelehdet pitää sulkea ja tuhota ja isänmaalliset pitää tuomita rikollisina. Isänmaallisia EI KUUNNELLA tässä maassa!
Hyppää kuule sinne uima-altaaseesi uimaan. Koeta hukkua paska.
- tehävisitte
Ei koske vain MV-lehteä vaan kaikkia isänmaallisten suosimia valemedioita ja blogeja. Isänmaalliset ollaan vaijentamassa NATO:n voimalla jatkossa ja Suomessa se tehdään nettipoliisin ja tulevan tiedustelupalvelun avulla. Isänmaallisten aika on auttamattomasti ohi, te hävisitte taistelunne sananvapaudestanne idiootit!
- Miettikää-vielä-kerran
Mutta onhan MV-lehdelläkin omat ilmavoimat, jonkin verran panssarivaunuja ja kenttätykistöä. Ei noista voi NATO ihan paraatimarssia ylitse kävellä, kun alkaa tuleen kuulaa vastaan Nato joukkojenkin naamalle.
Tässä vaiheessa ei ole vielä edes pyydetty sotilasneuvonantajia Putinilta mukaan. Kun ne saadaan mukaan, niin helpoksi luultu miehttämisen tilanne kääntyy ihan persiilleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964