Itselleen vaaralliset koululaiset siltatyömaalla

3333333333333333

On sitten todella vaarallista , mitään katsomatta huput silmillä järjettömällä vauhdilla koohotetaan tien yli koulun puolelta toiselle puolen . Tokihan autoilija on velvollinen saamaan autonsa pysähtymään näkyvällä osuudella , mutta , olet pysähtyneenä liikenne valoihin , seuraat valoja ja edellä olevan auton liikkeelle lähtöä - silloin pyörätietä pitkin takaasi (katveesta ) tullaan lujaa ohi ja keulan edestä tien yli mistään välittämättä vaikka jono liikkuu . Saattaa jossain kohtaa käydä väärin , näitä tulee sitten tiettyihin aikoihin paljon - yksikään ei pysähdy eikä taluta pyörää tien yli eikä odota vuoroaan . Mopoilijat ajavat vauhdilla yli tien milloin mistäkin kohtaa ja sen jälkeen kevyenliikenteen väylää pitkin ja taas jostain kohtaa vauhdilla toiselle puolen / eipä tarvi pysätä valoihin .
Olisikohan poliisien hieman käytävä paikalla ennen kuin tulee kuolonuhreja .

1

432

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ANKA111

      Olet oikeassa, olen itsekkin huolestunut tilanteesta. huolestuttavampaa on kun peukka-teukka, kimble, eila ja kumppanit välittävät alaikäisille erillaisia päihteitä ja savukkeita. pöyristyttävää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe