Nyt pohditaan mitä pitäisi tehdä " maahanmuutolle ". Terhon mukaan pitäisi turvapaikanhakijat tutkia paikanpäällä eikä Suomessa. No sehän onnistuu, kun pistetään rajat kiinni koko Euroopassa ja Suomessa, niin tulijoita ei ole rajoilla ilman passeja ja papereita ei yhtään läpi rajoista.
Että silleen.
Ykkösaamu Sampo Terho...
8
103
Vastaukset
- rajat-valvontaan-
Missähän sellainen paikka olisi, jossa se oma-aloitteinen rahanperässä vyöry tutkittaisiin. Pakolaisleireiltä ei löydy yhtäkään elintasosurfaria, vaan ne matkustavat ihan omin varoin, valmiisiin pöytiin. Ne jotka tarvitsisivat apua, ovat siellä leireillä. Muut tulijat tämän kaaoksen Eurooppaa ja Suomeenkin aiheuttavat.
- vaihdoinkanavaa
En jaksanut enää noin "pätevänä" jeppenä toimivaa katsoa.
- Raajat.auki
Terho on rasisti. Vai pitäisi "turvapaikan" hakijat vielä tutkia. Rajat auki ja kaikki vaan tänne Eurooppaan ja Suomeen.
Täällä on töitä kaikille, aurinkoista ja valoisaa, ihanan lämmintä, hyvää ruokaa, ystävällisiä ihmisiä ja turvallista kulkea yksin jopa keskellä yötä. Ei täällä tarvitse pelätä joutuvansa raiskatuksi tai ryöstetyksi.
Talonsakin joku antaa.
On tämä vaan ihanaa! - rtyhujikodvb5
Ja hyvät puurot on tarjolla,, ei sellasta tylsää kaurapuuroa mitä vanhukset syö.
Isä Timo on neuvonut "opetuslastaan",,,,pyörittele lausuntoja, älä missään nimessä anna mitään sanaa josta voi ottaa kiinni.
Sillä periaatteeella elää pulskasti sen elämän,, ehkä lyhyenkin ,, läskiä katsellen ajattelisin. - loikkaripaska
Terhi kalastelee vain ääniä!
- 154
Mitä pohtimista siinä on, Muslimit vaan ulos Euroopasta niin homma on selvä.
- sinisetministeritfiksuja
Alkaa voisi kumivenematkailun pysäyttämisestä. Venekuntia viedään jo jonkin verran takaisin Libyaan, jos sen aluevesiltä tavataan. Pitäisi viedä kaikki ja tehostaa ihmissalakuljettajien jäämistä kiinni. Ei missään nimessä toimia salakuljettajien apuna Eurooppaan saattamisessa.
- höpöhöpö
Koko ongelmaa, ei olisi kun ei tuota " Vapaata liikkuvuutta " olisi ja EU: ulkorajoilla pidettäisiin kunnollinen rajavalvonta. Ei passia ja papereita = Ei mitään asiaa EU:n alueelle. PISTE.
Minkään maan kanta asukkaita on ihan turha syytellä tästä tilanteesta syy on ainoastaan kollojen ja typerien valtaa pitävien päätäjien munattomasta toiminnasta . Että silleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964