Lauantaina oli YLEssä uusvattien päivä. Aamulla Terho esiintyi haastattelussa ja illalla sitten Soini.
Silmiin tai korviin pistävää oli se, että Terho ei mollannut edellistä viiteryhmäänsä perussuomalaisia, mutta Soini kyllä sitä enemmän.
Koko aika Soinilta meni perussuomalaisten haukkumiseen, oman minänsä valehteluun sekä persuista lähdön syiden kaunisteluun ja valehteluun tässäkin kohtaa.
Eihän sitä tietysti ilkeä myöntää, että vallanhalu saa tekemään tyhmiäkin tempuja.
Soini ja puolustusministeri Niinistö joutuivat mitä ilmeisemmin myös PRESIDENTTI NIINISTÖN painostuksen kohteiksi, sillä Niinistö halusi Suomen sotkeutuvan entistä enemmän EUn puolustusliiton perustajaisiin.
Siksi presidentti Niinistö sotkeutui raskaasti poliittiseen peliin vaikuttamalla perussuomalaisten puolueen kahtia jakautumiseen.
Tämä muistettakoon presidentinvaaleissa. Niinistöllä on vain omat agendat asialistallaan.
Silmiin tai korviin pistävää oli se, että Terho ei mollannut edellistä viiteryhmäänsä perussuomalaisia, mutta Soini kyllä sitä enemmän.
Koko aika Soinilta meni perussuomalaisten haukkumiseen, oman minänsä valehteluun sekä persuista lähdön syiden kaunisteluun ja valehteluun tässäkin kohtaa.
Eihän sitä tietysti ilkeä myöntää, että vallanhalu saa tekemään tyhmiäkin tempuja.
Soini ja puolustusministeri Niinistö joutuivat mitä ilmeisemmin myös PRESIDENTTI NIINISTÖN painostuksen kohteiksi, sillä Niinistö halusi Suomen sotkeutuvan entistä enemmän EUn puolustusliiton perustajaisiin.
Siksi presidentti Niinistö sotkeutui raskaasti poliittiseen peliin vaikuttamalla perussuomalaisten puolueen kahtia jakautumiseen.
Tämä muistettakoon presidentinvaaleissa. Niinistöllä on vain omat agendat asialistallaan.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Miksei Vasemmiston isoperseinen ehdokas tule julkisuuteen,Laura Huhtasaari on melkein joka päivä mediassa haittaaako isoperse vai mistä on kysymys?
Eiköhän siitä Kyllösestä löydy kuvia sun fantasioidesi toteuttamiseen jos viitsit googlen kuvahaulla etsiä.
Kysymys oli hyvä, mutta vastauksesi oli juuri niin typerä kuin sinulta voi odottaa.
Voit roiskauttaa nuo kiimaiset pornoilusi jollekin muulle aikuisten palstalle.
Soinilta selkeää tekstiä. Samaa olen itsekin sanonut, rasistit voi istua bussin kyydissä, muttei ajaa bussia jossa istuu ihmisiä.
Eli Soini voi kuskata vasureita, muttei toisinpäin.
Viisautta hillopurkin ääreltä :)
Mitä pikemmin Soini lähtee Lontoon hillotolppaa nuolemaan, sitä parempi koko Suomen kansalle. Soini on vuosisadan poliittinen turhake, jonka julkea populistinen show on tullut maksamaan maallemme tähtitieteellisiä summia.
Soinilla olikin lauantaina televisiossa pyöreä merkki rinnassa. Se sopiikin paremmin Soinille kuin persujen suorakaiteenmuotoinen merkki. Sopii sen vuoksi, että Soini ei erityisemmin huolehtinut suorakaidemerkin oikeasta asennosta - oli melkeinpä aina johonkinpäin vinossa. Pyöreästä merkistä ei vinoa asentoa etäänmälle niin helposti huomaa.
Otsatukan vois parilla hiuspinnillä kiinnittää taaksepäin - ei repsottaisi otsalla.
Soini teki sen mitä miehen pitää. Kun ottaa ristin kannettavakseen niin se kannetaan perille asti. Tarkoitan hallitusvastuuta. Se ei ole mitkään helppo rasti. On muutakin kun Audin takapenkillä istumista, vaikka tyhmät niin luulee. Hieno homma Soinilta ja muilta sinisiin siirtyneillä! Kaikki eivät vain ole rasisteja ja muita hörhöjä.
Tarpeetonta mölinää timpalta olis asettunut ehdokkaaksi niin asia olisi selvinnyt mutta päätti tässäkin pettää kaikki ja itsensäkin
Aivan! Ei Soini iältään mikään erityisen vanha mies ole. Vastuuta olisi otettu, jos olisi asettunut jatkamaan puolueen puheenjohtajana vielä seuraavat kaksi vuotta. Näin olisi tämä maan hallituskausikin tullut täyteen. Se, että on johtanut puoluetta 20 vuotta, ei ole mikään peruste - selvä veruke se on. Kuntoakin miehellä näyttää olevan, kun jaksaa ja haluaa matkustella ulkoministerinä maailmalla.
Sipilä+ja+Orpo+kantavat+hallitus+vastuun,+ei+1%+kannatuksella+ole+kuin+sätkynuken+osa.
Ei ole iältään vanha mutta näyttää yli 70-vuotiaalta papalta. Ylilihava pappa on ja ei liene hyvä ennuste eliniän odotteessaan.
Vähempikin katkeroittaa kun ei vieläkään ole saanut sitä pitkään puhuttua megaluokan kokoista kullitettua näköispatsasta, joka katsoo kohti hillopurkkia
Samaahan se merja kyllönen brysselissä itkee, kun ei tule sitä kullitettua karjakko-patsasta sinne itä-suomeen. Hillo kyllä maistuu köyhien kustannuksella.
Todellinen syy oli se, että Soini joutui paniikkiin, kun Halla-aho ilmoitti lähtevänsä pj kisaan. Tässä on todellinen syy j Soini on vieläkin koomassa koko jutusta, koska jos hän olisi joutunut kiertämänn maakuntaa puherallissa, siitä on nähty monet vaalit miten siinä käy. Pariviikkoa taas maanalla ym heikko kuntoinen mies, turha urputtaa ja tunnustaa totuus...................
No olipa todellista valhetta. Soini ja muut olivat suunnitelleet kaiken jo valmiiksi.
Seiskastako sinä totuuksia luet, hölmö?
Soini, Sipilä, Orpo ja Sauli Niinistö olivat kaikki samassa juonessa jo pitkään. Heidän tarkoituksenaan oli pistää ps lopullisesti matalaksi. Siksi ei tulisi mielenkään äänestää jotain Sauli Niinistön kaltaista kulissiketkua.
Tämä kaikki on totta, koska nämä paskan puhujat saadaan ulos virka paikoiltaan. Mitä hullun lehmän ruohoa Sipilä johtama hallitus on syönyt ? Tarpeeksi kauan kun valehtelee, niin alkaa itsekin uskoa omiin juttuihinsa. Juhla vuosi Suomi 100 v. tullaan muistamaan valheiden saatossa.
Kyllähän Soini välillä näyttää väsyneeltä.
Mutta onhan Timo vetänyt sellaiset määrät hilloa, että kyllä siinä voikin väsyttää.
Onko Timo kuin karhu hunajapurkilla?
Tässä kommentissa ei saanut mainita Nalle PUHin nimeä !?!?!?!!?!?!?1
Jo on oudoksi mennyt!