Jokainen kepulainen PM joutuu eroamaan.

jalkasairaita

Niin kävi Anneli Jäätteenmäelle, Mari Kiviniemelle, Matti Vanhaselle ja niin käy myös Juha Sipilälle, joka on todisteusti valehdellut. Hän suorittaa nyt "kokonaisvaltaista harkintaa ja miettii jalkasairautta", selitykseksi jäätyään kiinni harhaanjohtavasta uutisesta estääkseen hallituksen kaatumisen ns. Persuloikkauksilla!https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005420742.html

13

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Valehtelet, valehtelet", huutaa kepulainen kun totuutta kuulee!
      Tolliskojen totuuden torvi, Ilkka - lehti jatkoi mitä törkeintä valehtelulinjaa ja tietysti vihan, kaunan ja kateuden kylvöä ja lietsontaa, vaikka yksikään Suomen Keskustan kansanedustaja ei asettanut vastustamaan PaA:n erottamista. Eivät edes Tolliskot, siis eteläpohjalaiset kepu - kansanedustajat. Pm tarkoittaa pääministeriä, PaA PaskanaamaAnnelia.

      Äärimmäisen epäluotettava ja rikollisen luonteen omaava emärosvo, Suomen Keskustan presidenttiehdokas, Matti Vanhanen, sai meillä erittäin harvinaisen syytesuojan lukemattomia tekemiään rikoksia kohtaan, nämä rikokset pääasiassa muodostuvat Kehittyvien maakuntien Suomi, Kehittyvä Suomi ja Nuorisosäätiö sekä muihin "Rahantekokoneen" rakentamiseen ja sen käyttämiseen rikoslaista piittaamatta.
      Eikö sinne Hullujen huoneelle tule mitään oikeaa totuutta?
      Lisää Älypeliä ja PaA ja Mulkkumatin totuuksia.

      • lahjuksia

        MKilloin Antti Rinteen VVO:lta saamat sadattuhannet tutkitaan?


      • Säälittävä.jopa.kepuliks
        lahjuksia kirjoitti:

        MKilloin Antti Rinteen VVO:lta saamat sadattuhannet tutkitaan?

        Kepulainen keskustalutyyli. Ei me vaan muut. Älkää meitä syyttäkö, vika on muiden.


      • lahjuksia kirjoitti:

        MKilloin Antti Rinteen VVO:lta saamat sadattuhannet tutkitaan?

        Etkö tiedä- Hullujen huoneen tollisko, että rikosilmoituksen, tutkintapyynnön tai kantelun voi tehdä jokainen suomen kansalainen, jos haluaa viranomaisten asian tutkivan.

        Onko sinun, mitättömän syöttilään, pakko tulla esittämään tuolta äärikepulaista tyhmyyttä joka päivä ja parhaana pari kymmentä kertaa?
        Tuleeko noin tyhmäksi loisimalla toisten työn tuloksissa vai onko teillä koko suvussa tapana olla mitättömiä kepusyöttiläitä?


      • demu.valehtelee.aina

        Kun noin väität olet tietysti lukenut kirjan. Mistä Sipilä tiesi Persujen hajoamisen etukäteen? Kuka asian on nimellään kertonut kirjassa?


    • Kepulipelit

      Kepu pettää aina, eikö siinä silloin käy niin?

    • Vaalittoimii

      Kaikkihan ne aikanaan joutuu kiikuttamaan pressalle eroanomuksen.

      • totta.Mooses

        Sipiläkin 2019 vaalien jälkeen.


      • totta.Mooses kirjoitti:

        Sipiläkin 2019 vaalien jälkeen.

        Tai jo ennen vaaleja. Hän teki jo komean Kenraaliharjoituksen, huumor`miehiä on tämä Toteemitollisko, vaikka ei Suomen Laki-kirjaa tunnekaan.


      • osmium1 kirjoitti:

        Tai jo ennen vaaleja. Hän teki jo komean Kenraaliharjoituksen, huumor`miehiä on tämä Toteemitollisko, vaikka ei Suomen Laki-kirjaa tunnekaan.

        Siksihän siellä on virkamiehet ja Oikeuskansleri valvomassa. Aikaisemmin oli oikeusministerin oltava lakimies mutta ei enää. En ole seurannut onko hallitukseen nykyään kuuluttava joku lakimies,


      • ei.yhtään
        osmium1 kirjoitti:

        Tai jo ennen vaaleja. Hän teki jo komean Kenraaliharjoituksen, huumor`miehiä on tämä Toteemitollisko, vaikka ei Suomen Laki-kirjaa tunnekaan.

        Montako lakimiestä Suomessa on ollut PM nä viimeisen vaikka 30 v aikana?


    • tuollainenkin.avaus

      Kas, kokoomus-vihreäkin on päättänyt kirjoittaa avauksen. Tällä kertaa yllättävän vähän kirjoitusvirheitä.

    • Hullujenhuoneelle

      Ei päästä enää Osmiumin kanssa piirille.Sairaala myyty rakennusliikkeelle.
      Kohtalonamme on avohoito.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      376
      8283
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      167
      2627
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      948
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      873
    5. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      860
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      836
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      833
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      786
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      69
      725
    Aihe