Soini on oikeassa !

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201710242200482470_pi.shtml
Ei sivari voi olla kenraali, voi v, että on hyvin sanottu.
Minä en luota ikinä sivariin, vaikka itkisi kuinka, että ois pitäny armeija käydä.
Ja sitten kun vielä otetaan esiin perusjen latva B 2 osato , jotka on armeijasta vapautettu, niin "miehiä" ( heh) on joukko.
Mutta maahanmuuttajia haukutaan ja vihaa lietsotaan, kun ei miehistä muuhun ole.
No persu on yleisestityyppi, että en viitsi ees kantaa sanoa.
580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Saisivat nämä rasistipersut tulla meijän kylälle kahtomaan millanen on maahanmuuttaja. Tänne ilmesty aikonaan pesueineen Ossi Bosniasta. Siitä ei mies mies parane. Hullu tekemään töitä ja kyllä auttaa aina jokkaista ja kakarat on kylän siivoimpia, Otettiin hirviporukkaankin ja ihmeteltiin miten pirun hyvä ampuja se on, Ossi vaan naureskeli ja sano että heleppoohan tämä on, ku hirvi ei ammu takasi niinku serbit. On kai siinä tulijajoukossa vaikka minkälaista retkuakin, mutta varmasti löytyy enemmistö tämmösiä.

Äänestä
  • Piti vielä sanomani että muslimi tämä Ossi on, mutta eipä oo uskoonsa tyrkyttäny. eikä pesue kule rättipäinä. Eikä takuulla ammuskele tai puukota meitä tekoristittyjä.

    Äänestä

  • Suvakki-isäntä kirjoitti:

    Piti vielä sanomani että muslimi tämä Ossi on, mutta eipä oo uskoonsa tyrkyttäny. eikä pesue kule rättipäinä. Eikä takuulla ammuskele tai puukota meitä tekoristittyjä.

    Meillä on työporukassa ollu mukan yli 20 vuotta tunisialainen, muslimi ja se aina nauraa kun minä sille ruasta olen vitsailut.
    Sen reilumpaa ja auttavampaa työkaveria saa ettiä.
    Tavallaan kun on tuota 1970lopulta lähtien tottunu ulkomaan eläviin ja muutamia keikkoja käyny töissä tuolla Suomen rajojen ulkopuolella, niin ihmetellä täytyy tätä vihanlietsontaa.
    Terrorismi on täysin tuomittavaa,mutta meillä on omia uhkakuvia ja niitä on mm. uusnatsit, äärioikeiston hihhulit, äärivasemmiston hihhulit ja mielenterveysongelmaisissa on ryhmiä, että.

    Äänestä

  • Tunnen ulkonäöltä muutaman tummaihoista afrikkalaista jotka käyvät työssä päivittäin, toinen sähkölaitoksen palvluksessa hultomiehenä ja toinen rakennusmies. Ei tunnu ollenkaan pahalta kun nän on.

    Äänestä

  • Ei.sen.kummempaa kirjoitti:

    Tunnen ulkonäöltä muutaman tummaihoista afrikkalaista jotka käyvät työssä päivittäin, toinen sähkölaitoksen palvluksessa hultomiehenä ja toinen rakennusmies. Ei tunnu ollenkaan pahalta kun nän on.

    No stadissa on tummia dösäkuskeja, taksisuhareita, siivoojii, lehdenjakajii, raksaduunareita ja monen monen ammatiosaajia.
    Ai onhan meillä tietenkin näitä persupoikii, jotkaa dokaa ja haukuu maahanmuuttoo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timon-varjo kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201710242200482470_pi.shtml
Ei sivari voi olla kenraali, voi v, että on hyvin sanottu.
Minä en luota ikinä sivariin, vaikka itkisi kuinka, että ois pitäny armeija käydä.
Ja sitten kun vielä otetaan esiin perusjen latva B 2 osato , jotka on armeijasta vapautettu, niin "miehiä" ( heh) on joukko.
Mutta maahanmuuttajia haukutaan ja vihaa lietsotaan, kun ei miehistä muuhun ole.
No persu on yleisestityyppi, että en viitsi ees kantaa sanoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu