Oppositiota edustavat toimittajat saavat kyytiä Venäjällä. Jos jutut poikkeavat liiaksi virallisesta totuudesta, niin silloin kurkku voi katketa nopeastikin. Toimittajille selkeästi annettu palaute saa suurimman osan venäläisistä ihailemaan Stalinia ja käyttäytymään muutenkin sotahullun Staputlerin toivomalla tavalla. Diktatuurivaltioissa hommat osataan.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201710232200480490_ul.shtml
Oppositiotoimittajat saavat kyytiä Venäjällä
1
210
Vastaukset 1
- Bror-Erik1974odin
Mutta venäjänkarjala sen kuin kukoistuu suomalaisturistien tulvan myötä! Ja se kuten koko rajakauppa luo mahtavaa taloudellista pöhinää rajan molemmin puolin. :) Vot!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392361
- 59804
- 46798
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää219625Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81587T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7559- 47538
- 62532
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16524- 42520