Penispumpusta kysymys miehille.

Pumppaaja-54v

Eli onko kuinka monelle miehelle ollut apua mieskunnon kohotuksessa penispumpusta, itse ostin 2kk sitten mister boner deluxe pumpun, Pumpun mitat on pituus 25cm halkaisija 6-7cm oman kalun mitat on 18,5cm pituutta ympmittaa 14,7. Sen olen huomannut että seisokissa olleessaan kalu on paljon suonikkaampi kuin ennen kun en käyttänyt pumppua, vaimo sanoi tykkäävänsä kovasti tuosta suonikkuudesta tuntuu kuulema tosi hyvältä naidessa. Minulla ei siis ole mitään erektio ongelmia haluan vain pitää huolta kalustani että pysyy virkeänä mahdollisimman pitkään.

1

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perusMankeli

      Eli kysymyksesi oli kertoa pumppusi ja peruskokoisen penikseni mitat? :D Ai niin, ei ole erektio-ongelmia :) Meinasi unohtua!

      Pumppu ei kohota mieskuntoa -mitä sillä ikinä tarkoitatkin - mutta antaa hetkellistä lisäturvotusta, osaksi kudosnesteen muodossa joka ei ole pelkästään terveellistä. Itse käytän bathmatea mutta koko loppuu kesken jo peruspaineella(pumppu ei mahdollista liian kovaa painetta) koska mitta on 23-25cm siinne suuttimeen. Mutta kiva lisä toki on suihkussa käymiseen.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      65
      1290
    2. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      107
      1213
    3. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      146
      916
    4. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      64
      883
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      858
    6. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      731
    7. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      722
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      103
      682
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      626
    10. 78
      611
    Aihe