Hienoa, että raskasmetallit saadaan poistettua maaperästä hyötykäyttöön, kuten nyt tulee tapahtumaan. Vuosien työ tuottaa nyt tulosta. Lisää töitä tarvitaan Suomeen ja sitä kaytta rikastuttamaan yhteiskuntaa.
Vastaukset 8
- kaikkitietää
Tiedetään,tiedetään
- Anonyymi
Nykyinen hallitus yksimielisesi hyväksyi talteenoton.
- Anonyymi
Hyväksyipä kuka tahansa, oikeaan suuntaan on matka.
Jos maata tongitaan, mimsi ei otettaisi talteen.
Tuuli- ja aurinkoenergian kanssa hiilidioksiidivapaata energiaa.
Työkoneet kylläkin käyvät naftalla, jotka sitä irroittavat, mutta suunta on mitä oikein. - Anonyymi
Mitäpä puunenät veikkaa kauan menee että "talteenotto" onkin tarkoittanut nimenomaan jo 70-luvulta asti tunnetun, rikkaan uraaniesiintymän louhimista?
- Anonyymi
Talteenotto on pois luonnosta ottamista ja hyötykäyttöön tässä tapauksessa. Kun vielä nykyhallituskin kokonaisuudessaan on asialle suosiollinen niin hyvähän se on.
- Anonyymi
Milloin Talvivaara/Terrafame käy tuottamaan voittoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin Talvivaara/Terrafame käy tuottamaan voittoa?
v. 2020
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin Talvivaara/Terrafame käy tuottamaan voittoa?
Voitoista viis,kunhan tuhotaan elinympäristö suomalaisilta.3 ydinvoimalaa ja niiden keskellä uraanikaivokset. Riittää myrkkyjä kaikille. Kun turismikin meni kupruun ,niin mihin tämä väki voi enää muuttaa?Ympäristöpakolaisen elämä on jatkuvaa pakenemista. Ahneella on lyhyt muisti mutta fiksulla pitkä. Puheet uraanin talteenotosta perustuu lopuksi vain laiskuuteen joka ohjaa toimintaa viimeisinä aikoina ennen lopullista hävitystä.Onko suomalaiset noin uskovia vaikka vielä tuhat vuotta sitten olivat pakonoita jotka joutuivat asein tappelemaan Ruotsia vastaan.Ne sodat hävittiin ja menetettiin itsenäisyyden perusta ,oma maaperä josta on jäljellä vain kaatopaikat jonne kerääntyy teollisuuden jätteet myrkyttämään meidät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411593- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69956Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi305850- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 37629
- 62602
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571