Luottamus on mennyt.
Olet halveksinut Suomen demokratiaa. Junaillut selän takana hallituksen jatkon.
Perussuomalaisten pitäisi olla hallituksessa - ei noiden äänestäjien pettäjien.
Olet halveksinut Suomen demokratiaa. Junaillut selän takana hallituksen jatkon.
Perussuomalaisten pitäisi olla hallituksessa - ei noiden äänestäjien pettäjien.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei kukaan halua persuja hallitukseen
Oletko sinä koko Suomen kansa ? Oho !
Olet kuin Juudas laittanut kansan kärsimään 50:stä vakuutuskuorestasi.
Suomessa on toimintakykyinen enemmistöhallitus. Sekös vastuuseen kykenemättömiä ketuttaa. Naatin molemmista.
Minkäs vastuun se enemmistöhallitus on maan nykytilasta ottanut ? Ai niin...sanoihan se taikasanat kansalle " Ei saa antaa pelolle valtaa ".
Persu varmaan tatkoittaa että itseluottamus on mennyt. No en kyllä yhtään ihmettele.
Miksi ilkeilet omille maanmiehillesi netissä ? Onko arvomaailmasi pysyvästi vai väliaikaisesti pielessä ?
Olen samaa mieltä että jos Sipilä on mies niin hän eroaa tehtävistään.Suomi on hänen kaudellaan joutunut ojasta alikkoon ja menettänyt valtavasti rahaa,sananvapauden,turvallisuuden ja tulevaisuuden eikä demokratiasta ole tietoakaan.
Sipilä - sinun on aika erota.
Olisi aika myöntää myös, että tuo laiton maahanmuutto oli suuri virhe. Nyt yli 20 000 laittomasti maahan tullutta pitäisi palauttaa, kun heillä ei ole oikeutta turvapaikkaan.
Kysymys Sipilä sinulle: Miksi Suomi ei ota kristittyjä perheitä pakolaisleireiltä, he ovat siellä erityisen vainon kohteena, heiltä varastetaan kaikki, heitä hakataan, heitä käytetään hyväksi, koko perhe raiskataan, heitä tapetaan muslimivoittoisilla pakolaisleireillä - miksi Suomi ei ota heitä, mutta ottaa laittomasti rikollisilla kyydeillä Eurooppaan tulleita?
Laittomasti maahan tulleita ei kyetä palauttamaan, koska he ovat väärillä henkilötiedoilla tulleet maahan, Heidän kotimaansa ei löydä heitä omista rekistereistään, eikä voi ottaa heitä vastaan.
He jäävät Suomeen laittomasti olemaan loppuelämäksi.