Ihan vaan tiedoksi ihmisille, jotka tulevat Karpänkivenraitilta Yrittäjätielle.
Vaikka tulettekin oikealta, teillä on kärjellään olevan kolmion vuoksi väistämisvelvollisuus.
Vajaan kuukauden aikana olen kahdesti säästänyt teidän vakuutusboonuksenne jarrruttamalla.
Ilkeämpi olisi laittanut vanhan romunsa lunastukseen teidän vakuutusyhtiönne piikkiin. En vitsinyt.
Akaan kaupunki voisi huolehtia siitä, että kyseinen liikennermerkki on paremmin näkyvillä, tai sitten poistaa sen, jolloin risteys olisi tasa-arvoinen.
Kylmäkoski, ajo-ohjeita
7
430
Vastaukset
- vie.sopua.eteenpäin
Nimimerkki "niilohaukka", en asu Kylmäkoskella, Akaassa kyllä. Ongelma on todellinen ja epäilen sen kestävän vielä useita vuosia.
Liikenteessä on nuoria, juuri ajokortin saaneita ajamassa Kylmäkoskella, myös ikäihmisiä joilla ehkä viimeiset vuodet ennen ajo-oikeuden loppumista, paikkakuntaa tuntemattomia kyläiliöitä.....monenlaisia autoilijoita monenlaisilla taidoilla.
Kun nimimerkki "niilohaukka" omaa hyvät ajotaidot, asia kannattaa hyödyntää ja huomioida tässä risteyksessä, niin, ehkä muuallakin liikenteessä, ne huonommat ja kehnommat autoilijat. Erityisesti nuoret monenlaisilla kulkupeleillä ajavat usein liikennettä vaarantaen.
Kun nimimerkki seuraavan kerran ajaa kyseiseen risteykseen, suosittelen ajattelemaan sitä väärinajajaa naapurin nuorena, mummuna tai pappana. - ajassa.oleva
Jos ei ikä tai osaaminen Kylmäkoskella tai muualla liikenteessä natsaa, jää pappa kotiin ja kerro tyhmille kersoille sama viesti.
Liikenteen pitää sujua, kelistä huolimatta ja merkkiä noudattaen, elämme 2017 ja osaaminen pitää päivittää, muuten on parasta jäädä kotiin sovalle. - vie.sopua.eteenpäin
Tänään, 22.11.2017 liikenne Akaassa sujui ikävissä merkeissä. Nimimerkki "ajassa.oleva", liikenteen pitää sujua, kelistä huolimatta, merkkiä noudattaen.............niin.
- dafkuorma-auto
Kuorma-auton kuljettaja oli virolainen.
- vie.sopua.eteenpäin
Tuota, minkä merkkinen tai missä maassa oli kuorma-auto tehty? Mitä tarkoitat nimimerkki "dafkuorma-auto " tuolla kommentilla?
- älä.osta.banaaneja
Luin paikallislehdestä, kuljettaja ylöjärveläinen henkilö. On toki saattanut muuttaa Ylöjärvelle Virosta, Ruotsista, Rovaniemeltä.
dafkuorma-auto , jos kuljettaja olisi ollut Kylmäkoskelta, Urjalasta, Halkivahalta, olisitko siitä tänne maininnut. - szjjhsdfvklzvh
Kuorma-autossa oli, kuten tapana on yrityksen nimi. Autossa luki Ruotsin kielinen sukunimi. Ja Daf tehdään varmaan Hollannissa Jos se jotain nyt niin kiinnostaa. Kuljettaja ei ollut " Jukolan jussin poikia". Oli pienehkö jakoauto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454402Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232859Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412612Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861585Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161508- 491229
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En1921030- 45996
- 59993