totuus armeijaan menijöistä!!

Armeijaan menneillä miehillä on ollut liian lyhyt lapsuus, koska niiden pitää täysi-ikäisenä mennä leikkimään pyssyleikkejä.
Ja ne, jotka pärjää siellä, niin niillä on kyllä aivan minimaallinen pili, koska niiden pitää kompensoida sitä jotenkin.
6594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sua ootetaan jo tällä! täytät mini-pili kriteerit 100%! Kom kom...

Äänestä

Käsityksesi varusmiehistä, jotka tekevät velvollisuutensa, ja jotka käyvät koulutuksen siihen, että voivat tarpeen vaatiessa puolustaa omaa kotiaan, Suomea, viholliselta, on hieman outo. Mutta paljastit samalla oma luonteesi. Oletko koskaan miettinyt, mitä tekisit nyt, jos niitä miehiä, jotka ovat tehneet velvollisuutensa, ei olisi ollut? Sinä tuskin makailisit sohvalla kultasi kanssa pussaamassa ja kinastelemassa, kummalla on komeammat viikset. Sinä ja poikaystäväsi konttaisitte hajonneen neuvostoliiton raunioilla, söisitte hapankaalia, puhuisitte venäjää, ja unelmoisitte jostain, minkä eteen olisi pitänyt taistella. (En ymmärrä homoja, yritättekö te tappaa vihollisen AIDSilla?)

Äänestä
  • "... konttaisitte hajonneen neuvostoliiton rauniolla, söisitte hapankaalia, puhuisitte venäjää.."

    sehän olisi ideaalia!!!!

    Äänestä

Olet siis sitä mieltä, että suurimmalla osalla miehiä jokaisesta ikäluokasta on ollut liian lyhyt lapsuus ja heillä on minimaalinen pili?

Äänestä
  • ...vaan niillä on minimaallinen pili, joilla menee hyvin siellä.

    Äänestä

  • ineivnmeripg kirjoitti:

    ...vaan niillä on minimaallinen pili, joilla menee hyvin siellä.

    Onko tuo nyt sitä perisuomalaista kateutta? Siis jos muut menestyy ja ite ei, nii pitää si moisia juttuja keksii.
    Eiköhä sil oo se pienin pili, joka ei kestä sitä että muilla voi mennä paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ineivnmeripg kirjoitti:

Armeijaan menneillä miehillä on ollut liian lyhyt lapsuus, koska niiden pitää täysi-ikäisenä mennä leikkimään pyssyleikkejä.
Ja ne, jotka pärjää siellä, niin niillä on kyllä aivan minimaallinen pili, koska niiden pitää kompensoida sitä jotenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu