EU pysyy ja paranee, ei valeet tehoa

UnionFan

EU-vihaaja:"Euroopan unionista tulee eroamaan vielä lisää maita.Kaikki merkit viittaavat tähän suuntaan."

Ei ole mitään merkkejä tuollaisesta.

"Terve kansa haluaa päättä itse omista asioistaan kuten jokainen yksilökin."

EU:ssahan se on mahdollista yhteisten päätösten ohella.

"Eroamisen syynä voi myös olla se että jotkut maat ovat kääntyneet demokratiaa ja itsenäistä päätösvaltaa vastaa.Diktaattorit ja yksivaltiaat ovat asumassa monien maiden johtoon esim turkki,puola,unkari jne.."

Turkki ei ole EU:n jäsen. Puola ja Unkari käyvät omia sisäisiä nahinoitaan. Eroamassa ne eivät ole, eikä mikään muukaan maa. Brexit jää yksin.

".Ne eivät pidä euroopan uninonin pakkodemokratiasta joka määrää kaikesta yhteiskunnallisesta ja poliittisesta toiminnasta.Silloinhan valtion kuppaaminen on vaikeaa vaikka eu tekee sitä kyllä itsekin ihan kiitettävästi."

EU:ssa sovitaan asiat yhdessä.

"Euroopan unioni on liikelaitos joka toimii liikelaitoksen periaatteilla."

Ei ole. EU on demokraattisten maiden valtioliitto.

"Voitot tehdään säädöksillä ja pakkolaeilla joita kansakunnille syötetään.Yksilö kahlitaan taloudelliseen pakkopaitaan jossa on vain eu:n ja rahapiirien luomia vaihtoehtoja selvitä.Valitsetpa miten tahansa rahasi lähtee suurpääoman taskuihin ennätysajassa.Jokainen yksilö on kuin 20 centin pajatso jonka lyödään tyhjiin säännöllisin väliajoin."

Hölynpölyä. EU-maissa on maailman suurimmat kansalaisvapaudet. EU:n päätökset tehdään yhdessä yleensä pitkien neuvottelujen jälkeen.

"tarkoitus on direktiivejä säätelemällä saada maksimaaliset voitot ilman veroja ja yhteiskuntavastuuta.Tähän suuntaan koko eu on salavihkaa menossa. "

Tuo on vain EU-vihaajien valetta. EU jakaa valtavat rahasummat varsinkin heikommassa asemassa oleville jäsenmaille.

11

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tehdäänkehitysmaayhdessä

      Onko Eu johto valittu demokraattisesti kansojen äänillä. ??Kuka valitsi Junckerin??

      • Juncker-on

        virkamies ja valittu EU-päämiesten äänillä. He käyttävät kansojensa valtuutusta.


    • Tehdäänkehitysmaayhdessä

      Kansojen kodissa(ussr) oli myös bolsujen hallitsema demokratia.

    • Mahhmudallah

      Eurostoliitto o ku neuvostoliitto hyihyi eu alas

      • EU-vihaajat-eivät

        ymmärrä edes perusasioista.
        Neuvostoliitto oli kommunistinen diktatuuri, josta ihmisoikeudet puuttuivat.

        EU:n kaikki jäsenmaat ovat demokratioita.
        EU ei puutu jäsenmaiden sisäisiin asioihin.


    • mitäsläksitte

      Sote gazalaistaa myös kelan avulla, vaikka sähkölakko alkaisikin. Tosin gazalaiset eivät hyödy omasta syystään.

    • oipoi

      EU on parasta mitä on tapahtunut Suomelle ja maailmalle sataan vuoteen. Yhteistyötä ja edistystä tarvitaan.
      Ja taasen Putinin puppugeneraattorin lausahdus totuudeksi käännettynä: "Neuvostoliitto oli viime vuosisadan suurin humanitaarinen katastrofi"

      • EU on parasta mitä meillä ihmisillä on Euroopassa. Vapaus, tasa-arvo ja
        ihmiset. Tasa-arvoa meidän vaadittava ja vaalittava Euroopan unionissa.


    • cussukassa

      EU on jo pitkään ollut talous ja maahanmuutovaikeuksissa. Tämän takia sen maiden kansalaisissa on paljon vastustusta ja ihan aiheesta. Turhaan Unionin virkamiehiä ja poliitikkoja elättää, jos oman maan kansalaiset kärsivät nälkää. Ei edes ulkorajoja pystytä vartioimaan.

      • Turhaa elättää, olet ihan oikeassa, nyt meillä on EU.
        Paljonko niitä virkamiehiä oli suomessa yli 700 000 ?


    • UnionFan

      "Muutaman vuoden kuluttua yli puolet Suomalaisista on eu:ta vastaan. länsimaisessa demokratiassa on tapana, ettei kyseisen mailmankatsomuksen omaavan porukan kanssa keskustellä, saatikka tehdä yhteistyötä, "

      Ne "muutamat vuodet" ovat kuluneet jo moneen kertaan. EU-kriittisillä on demokratioissa paikkansa. Yhteistyötä tehdään, jos mahdollista. Yleensä vain äärioikeisto tai -vasemmisto suljetaan pois hallitusyhteistyöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe