Pakettiautomaatit Posti

muutoksia_huonompaan

Aikaisemmin on ollut aivan helppoa käydä hakemassa paketti automaatista. Tänään rupesi melkeen olemaan avuntarvetta, kun joku idiootti oli keksinyt laittaa siihen näyttöruudulle jonkin idoottimaisen tiedotteen "pakettiautomaatista voit noutaa, lähettää ja palauttaa" ja sitten tulee tyhjää ruutua ja sitten tulee Posti ja sitten tulee taas tuo voit noutaa, lähettää ja palauttaa. No, kyllä kai jokainen tässä vaiheessa jo tietää mitä sillä pakettiautomaatilla voi tehdä. Mutta kun nyt sai miettiä sitä, että mitenkäs tässä tulee esiin se näyttö, jolla pääsee noutokoodia syöttämään..... Ai jukra, se olikin sitten sillain pienellä tekstillä siellä kiertävän mainosesittelyn oikeassa alanurkassa että kosketa ruutua... No, just, kun minä sitä sen pyörivän lauseen aikanakin jo törkin eikä mitään tapahtunut.... Että joo!

Kuka idiootti tuon on keksinyt että pitää vähän esitellä toimintoja asikkaille..... Juu, ja sitten kun sen koodin oli syöttänyt, niin taas oli juttu muuttunut, seuraavaksi sai nimittäin miettiä että mitenkäs se luukku aukenee... Aivan erilainen näyttö taas kuin aikaisemmin.

AIKAISEMPI TOIMINTOSARJA OLI NÄISSÄ PAKETTIAUTOMAATEISSA SELKEÄ JA SUURILLA TEKSETILLÄ ESITETTYNÄ MYÖS HELPPOLUKUINEN !

No, mitä mesoon kun nythän sitten seuraavalla kerralla jotensakin olen perillä miten homma etenee! Vai olenko!

Ai niin joo, ja Postin nettisivuilla ei pääse edes antamaan palautetta tällaisesta asiasta. Toki jos olisi mahdollisuus ollut, niin tekstiä olisi kirjoitettu vähän harkitummalla tavalla kuin tähän palautekanavaan!

0

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        262
        9869
      2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        187
        5602
      3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        161
        5201
      4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        72
        4856
      5. Ootko sä nainen suuttunut

        jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
        Ikävä
        212
        2429
      6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

        Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
        Ikävä
        12
        2259
      7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

        Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
        Maailman menoa
        320
        1938
      8. Menen nyt koisimaan

        Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
        Ikävä
        21
        1635
      9. Minkälainen auto

        Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
        Ikävä
        90
        1587
      10. Kuinka rakastunut olet

        Ja kehen?
        Ikävä
        41
        1143
      Aihe