Jumalien "salaliitto"

OmaPääEliPääomamme

Jumala ilmoitti n. v. 2007 lopulla, että Hän tulee viemään Suomen elintason! No, mitäpä pahaa oli SUomen kansa muka tehnyt, että niin piti sitten tapahtua oikeasti? Nokia kaatui kuin uppoava Titanic, lippulaivamme, kallis ja arvokas.

Sieltä asti ovat Jumalat ja Jeesukset tulleet pilaamaan, tuhoamaan ja viemään SUomen ja Helsingin rahat. Älkää, ihmiset, antako periksi, VAAN taistelkaa, pitäkää rahoistanne kiinni. Älkää oikeasti antako enää hyväntekeväisyyteen rahaa, SE TEHTÄVÄ on Valtioiden tehtävä. Valtioiden velvollisuuksiin kuuluu antaa kehitysapua ja katastrofiapua. Menkööt uskovaiset katastrofi-paikoille ILMAISEKSI tekemään sitä auttamistyötä, mitä helvettiä siitä hyväntekeväisyystyöstä maksamaan palkkaa.

KYSEESSÄ on Jumalien HUIJAUS, jotta saadaan kansa kyykkyyn ja polvilleen, tällä kertaa jopa rähmälleen, että rahat viedään. ÄLKÄÄ antako enää mihinkään niitä rahojanne, pistäkää oman sukan varteen, jos tuntuu, että sitä joskus jää yli. Älkää jääkö sairaslomalle, älkää menkö oikein mistään syystä esim. johonkin sairaalaan lepäämään. Sekin on Jumalien katala temppu, että saadaan ihmiset ensin uuvuksiin, sitten sairikselle, sitten sairis-/sairaala-kierteeseen ja eläkkeelle, JOTTA saadaan Suomen rahat vietyä, ja kansa, ihmiset polvet ruvella rähmälleen.

Oikeasti Jumalat käyttävät juuri tota raha-asiaa kiristys-painostus-keinonaan, menetelmänään, JOTTA saavat ikuisesti vetää turpaan kunnollista kanssa. Kun nääs Jeesukset EIKÄ JUmaltkaan ENÄÄ EIVÄT uppoa kansaan, Samaa tuhatvuotista paskan jauhantaa Uskonnosta! Pitäkää hyvinvoinnistanne ja rahoistanne kiinni, ÄLKÄÄ oikeasti antako niitä enää kellekään, ÄLKÄÄKÄ antako periksi, tehdään töitä loppuun asti, jollain tavalla, niin tulemme pärjäämään.

1

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sain saman ilmoituksen muutamaa vuotta myöhemmin. Suomella on edessä 200 vuotta ahdingoa ja ainoa rukous tuona aikana on : PÄÄSTÄ MEIDÄT PAHASTA!

      Tosin on ilmeistä, että Mahabharatan mukaan 400000 vuotta on pahojen aikaa. Joten rukous ei vaikuta sitä, että pääsisimme eroon pahoista, vaan sen että tulemme tuntemaan totuutta.

      Olemme itse ainoita hyviä. Kaikki muut ovat pahoja. Hyvän osa huono tänä pahojen aikakautena. Joten mitään syytä ei ole ylvästelyyn. Voimme vain laulaa:

      Paha hallitsee maailmaa
      hyvät roskakoriin tungetaan
      Paha lähtee diskoon joraamaan
      Hyvä itkee alati nurkassaan
      Voi miksi synnyin pahaan maailmaan.

      Paha vie rahat vaikka koko Suomelta
      Sikarin hän syttyttää tuolla tuohella
      Ja lähtee jämillä hauskaa pitämään
      Koko Suomi ryntää itkemään.
      Ennen oli meidän vuoro mutta nyt jöötä
      pitää oikea peto karvakuono.

      jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      444
      3039
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2255
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      132
      2083
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1355
    5. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1324
    6. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1263
    7. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1218
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1066
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      57
      1040
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      795
    Aihe