Halla-ahon mukaan persujen kannatuksen syöksykierre johtuu kaikesta muusta, paitsi siitä, että sillä on puheenjohtaja, joka rahanahneuksissaan ei halunnut luopua EU-meppipaikastaan, ja "johtaa" puoluettaan Brysselistä käsin!
Halla-aho selitteli persujen syöksyä telkkarissa!
ghfghghfgh
32236
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jussin+esiintymisen+jälkeen+lukemat+ovat+jo+nousseet+15%:iin.
.
Kaikki+on+kunnossa.
Halla-aho pilasi PS-puolueen laittomalla vallankaappauksellaan
Paljon laittomampaa on se, että hallituksessa viisi ministeriä edustaa puoluetta jota kansa ei ole vaaleissa edes äänestänyt eduskuntaan.
Kansa äänesti kuitenkin heitä, jos ei nykyistä puoluetta.
Olisiko äänestänyt, jos olisivat 2015 vaaleissa edustaneet "sinistä tulevaisuutta"... heh.
Niinpä. Voisihan sitä itsekin asettua eduskuntavaaleissa vaikka hyvässä nosteessa olevien vihreiden ehdokkaaksi jossain vihreiden vahvalla kannatusalueella, tulla valituksi eduskuntaan ja sitten siellä erota vihreiden eduskuntaryhmästä ja perustaa Natsien eduskuntaryhmän. Pitäisi kaiketi olla ihan OK, sillä "onhan kansa äänestänyt minut eduskuntaan".
Mehevä rinnastus...heh..:)
Halla-ahon naama norsunvitulla, Röngällä sen sijaan vaikeuksia pitää naama peruslukemilla.
Sen siitä saa kun valitsee muutenkin sekalaisen kahjoseurakunnan keulakuvaksi natseja sympatisoivan fundamentalistiuskovaisen kreationistin. Odottiko joku muka jotain muuta?
Kehen viittaat?
Jos tuota pitää erikseen kysyä, olet todella pihalla. Lue uutisia. Kukahan se mahtaisi olla Perseiden presidenttiehdokkaana?
Keitä ovat perseet?
Kourallinen wannabenatseja ja ryssien ihailijoita.
Ei tosta persujen touhusta tuu YHTÄÄN mitään.
On äärioikeistolaisempi kuin Mussolini tai Franco.
Selittäminen onkin ainoa asia jonka ne osaa. Matu siellä matu täällä - öyhöttämisen lisäksi.
Gallupin+virhemarginaali++on+++/-+2+%-yksikkön+luokkaa.+Nyt+saatu+tulos+mahtuu+vielä+virhemarginaaliin.+Mistään+todellisesta+muutoksesta+ei+voida+puhua.
Niin että oikeastaan koko puolue mahtuu virhemarginaaliin.
Näin on sinisten osalta todellakin asian laita.
No hei, pitäsköhän sentään miettiä mikä taho on teetättänyt tuon gallupin? Meinaan vaan että ainahan voidaan kysyä "sopivilta" ihmisiltä, ketkä tässä tapauksessa tuhoisan haittamaahanmuuton faneja
Minä ainakaan en luota tippaakaan Ylen propagandaan ihan aukottomasti, on se niin merkillinen "monikulttuurikerrostuma" jo työntekijöidenkin puolelta, että yllättää melkein päivittäin.
Eilenkin Sakari Kilpelä & kumppanit räksytti radion puolella mm. että Itävalta, Puola, Unkari ja Tsekki ovat rasistisia ja oikeistolaisia maita, kun eivät hyväksy laitonta maahan tunkeutumista ja siitä johtuvia turhia kulueriä.
Ihmetyttää, ettei pakkoverovaroin pystyssä pidettävältä "yhtiöltä" edellytetä minkäänsortin puolueettomuutta, päinvastoin linja on umpipuolueellinen joihinkin suuntiin, kuten juuri haittamaahanmuuton edistäminen.
Se siis näistä "Ylenannoista" ;)
Ei+ole+mikään+kaukaa+haettu+väite,+että+yle+kusettaa+kun+kaikki+muu+tieto+on+ylen+"galluppeja"+vastaan..
"Sen+sijaan+suomalaisista+kaksi+kolmesta+(64+%)+sanoo,+että+maahanmuutto+EU:n+ulkopuolelta+herättää+kielteisiä+tuntemuksia.+Maahanmuuttoon+EU:n+ulkopuolelta+suomalaiset+suhtautuvat+jopa+hieman+kielteisemmin+kuin+EU-kansalaiset+keskimäärin.
Suomalaisista+lähes+kaikki+(96+%)+haluavat+lisää+toimenpiteitä+EU:n+ulkopuolelta+tulevan+laittoman+maahanmuuton+estämiseksi."
https://www.verkkouutiset.fi/suomalaiset-kannattavat-vankasti-vapaata-liikkuvuutta-ja-euroa-47457/
"Jopa+joka+neljäs+suomalainen+voisi+melko+todennäköisesti+äänestää+äärikansallista+rajat+kiinni+panevaa+puoluetta,+kertoo+Elinkeinoelämän+valtuuskunta,+EVA.
Tänään+julkaistu+EVA:n+raportti+lähtee+siitä,+että+maahanmuuttoa+jyrkästi+vastustava+ja+eroa+eurosta+ajava+puolue+voisi+nousta+Suomessakin+suurten+puolueiden+joukkoon.+Ruotsissa+näin+on+jo+käynyt."
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/222526-raportti-25-suomalaisista-kannattaisi-rajat-kiinni-puoluetta-perussuomalaisilla
Miksi+asenneilmasto+ei+siis+näkyisi+myös+äänestyskäyttäytymisessä?
En+usko+tippaakaan+tuota+YLEn+propagandalaitosta+näissä+asioissa.+Kokoomuksen+ja+kepun+kädestä+se+kiltisti+syö+ja+aatekavereitaan+vihreitä+ja+vassareita+se+jeesaa.+Arkkivihollistaan+eli+persuja+YLE+pyrkii+keinoin+millä+hyvänsä+heikentämään+ja+nyt+on+näemmä+kovat+piipussa+propagandapyssyssä.
Uuvattien+kohtalo+on+sinetöity+joka+tapauksessa,+mutta+näköjään+heitäkin+voi+käyttää+pelinappuloina+vielä..
Tuo on ihan oikea havainto, Halla-aho kelpaa Ylen haastatteluihin vain jos Yle on keksinyt jotain hänen ja persujen "päänmenoksi".
Kuten aiemmin totesin, Yle ei ole puolueeton, tai edes tasapuolinen, mitä se ei tosin ole ollut koskaan ainakaan minun elinaikanani. Yleensä ottaen se on on aina kannattanut jotain sekasotkua, mistä puuttuu järki, kuten nytkin on.
Aikoinaan ne ihasteli Ylellä Neuvostoliittoa perinjuurin kritiikittömästi, että jotain sekin kertonee?
Onhan Yle myös poliittisten valta / "mätäpuolueiden" innokas käsikassara, siinä suhteessakin puolueettomuus on kovin heikoilla.
Halla-ahon kannattaisi soittaa Pekka Vennamolle, ja kysellä hyviä ohjeita. Persuja uhkaa SMP:n kohtalo.
Pekka Vennamo on SINTUJEN takana,ei sitä kaivata PerusSuomalaisiin.
eroaylestä.fi
Kokoomuksen ja ylen teettämät gallupit ovat huuhaata.
Ne on nämä prosenttiasiat sellaisia, että jos jotakin halutaan nostaa kannatuksessa, niin on aina löydettävä toinen jolta ottaa pois. Näinhän tämä gallupruletti koko ajan toimii, että vaihdellaan kannatusta puolelta toiseen, ja saadaan ihmiset kiihkoilemaan kanntuksista.
Olisiko Suomi maltillisempi ja vakaampi maa, jos ei olisi gallupeja lainkaan. Äänestettäisiin vaaleissa vain oman mielipiteen mukaan, eikä jonkin galluptuloksen mukaan.
On yhtä arvokas puolueelleen kuin aparatsik-Rinne tai seksi-Toukohousu omilleen.
Ei ole mikään ihme että persujen kannatus syöksyy alaspäin kun julkisuudessa lausontoja antaa persujen puolelta vain Leena Meri, jonka Halla-aho nimitti persujen eduskuntaryhmän johtajaksi. Kysyä voi että millä kriteereillä? Halla-aho valitsi puolueensa eduskuntaryhmän johtajaksi vuoden 2015 eduskuntavaalien surkeimman äänimäärään saaneeen perusuomalaisten edustajan.
Jyväskylän puoluekokouksessa kesäkuussa 2017 Meri sai puheenjohtajaäänestyksen viidestä ehdokkaasta vain muutaman kymmenen ääntä. Eduskuntavaaleissa 2015 Leena Meri sai vain parituhatta ääntä ja pääsi varasijalle uudenmaan vaalipiirissä, jossa Timo Soini sai 30000 ääntä. Jos Soini olisi saanut 500 ääntä vähemmän Meri ei olisi päässyt edes varasijalle koska kokoomuslainen olisi vertailuvuissa ohittanut Meren äänimäärän. Siis ilman Timo Soinia Leena Meri ei olisi nyt eduskunnassa.
Anttifantit ovat rohkeita miehiä. He oikein joukkona käy Halla-ahon kimppuun.
Naamio päässä hihhuloivat , ettei äiti tunnista lehdestä kuvasta ja tulee tukkapöllyä.
http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/11/05/aarivasemmisto-ahdisteli-jussi-halla-ahoa-turussa-vittu-fasisti-paiskaaks-sa-oven-mun-naamaan/
Joo ...Leena Meri oli Ylen aamu-tv:ssä kommentoimassa persujen gallup-lukuja ja hän sanoi syyksi syöksyvään kanntukseen sen, kun Huhtasaari on vasta vain kaksi vuotta ollut eduskunnassa, joten pressanvaaleisssa Huhtasaari ei ole kokemattomuutensa vuoksi saanut persujen kannatukseen nostetta. Olipas typerä kommentti Leena Mereltä...eipä varmaakaan paljonkaan tuo kommetti nostanut persujen suosiota.
Persujen taru on lopussa. Seuraavissa vaaleisssa persut saa vain 3 edustajaa arkadianmäelle: Halla-ahon, Hakkraisen ja Eerolan....siinpä oiva karhukopla..kaikki oikeudessa tuomittuja ihmisten syrjimisestä.