Eilen aamulla avasin älypuhelimeni ja luin järkyttyneenä gallup-tutkimuksen jonka mukaan perussuomalaisten kannatus on sulanut noin 30%:lla kuukauden sisällä. Viimeiset 30 tuntia olen yrittänyt toipua tuosta hetkestä ja vaikeaa se on ollut.
Olen nuollut haavojani nyt 30 tuntia
PerusPersSuomalainen
11168
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos ihan tosissasi uskot ylenannon galluppeihin sairautesi on niin vakava ettei hoitomuotoa ole.
Vieläkö vuotaa vihreää nestettä haavasta. ?
Meissä tavallisissa ihmisissä heräsi taas aamulla toivo, jospa persut katoaisi kokonaan?
Niinkuin paha haju?
Miski et vieläkään pysty elättämään itseäsi omalla työlläsi vaan elät naapureiden siivellä, voi perkele !!!!!!!!!!!!!!!!
Miksi syytät jotain siiriä kun minä kirjoitan? Onko sulla naapurissa joku siiri joka on sinua pomottanut kun noin vihaat? Sellainen vähän justiinan näköinen siiri?
Luulin+kyseessä+olevan+vasemmisto+ja+vihreät+kun+30%+kannatuksen+menettämisestä+puhutaan,ylehän+on+kuuluisa+lukujen+vaihtaja.
Näkyi taas olevan persujen "vaalityöntekijä" koruliikkeen valvontakuvissa. Tunnistaako joku?
ee tunnista mut näkkyy olova tuunattu meiän yrjö.se halloweiniä kokkeil.yrjö tule heti kottiiiiii!
Soinin sen sijaan ei tarvitse haavoja nuolla.
Ennen persujen jakoa oli tutkimus jossa neljännes halusi äänestää puoluetta joka olisi enemmän oikealla kuin persut. Nythän reaalipolitiikan pehmentämät perussuomalaiset ovat sinisissä ja kantaperussuomalaiset se islamkriittisempi vaihtoehto jota on kaivattu. Vaaleissa nähdään kuinka suosittu on Huhtasaari ja Halla-ahon luotsaamana Perussuomalaiset.
Kaikki Persu-kannattajat obat hyvissä voimissa, ja siististi tallessa. YLE:n kyselyssä oli 960 henkeä jotka eivät halunneet koertoa puoluekannatustansa.
Siellä ne pitää mielialaa yllä ja keskinäistä nettiradiotansa auki tuossa 960-ryhmässä. Naureskelevat Taloustutkimuksen ja YLE:n pölhö-eevarteille.