KOHTA EI OLE KETÄÄN!

Ei isiä, ei äitejä, ei mummoja, ei pappoja, ei vaareja, ei ukkeja, ei poikia, ei tyttöjä, ei vauvoja. ei nuoria, ei vanhuksia, ei sairaita, ei terveitä, ei kipeitä, ei työttömiä, ei työssäkäyviä, ei ulkomaalaisia, ei kotimaalaisia,Ei intiaaneja, ei eskimoita, ei alkuasukkaita, ei suomalaisia, ei minkäänmaalaisia, ei ruotsalaisia, ei tummia, ei vaaleita, ei vammaisia, ei rikollisia, ei ahkeria, ei laiskoja, ei paluumuuttajia, ei maastamuuttajia, ei pakolaisia, ei kantasuomalaisia,ei uskovaisia, ei ateisteja, eikä siltä väliltä, jne.jne.
Aina joku saattaa loukkaantua jostain, sellainen vaara on aina olemassa ja some räjähtää, vaikka se olisi vain 0, 005 % mahdollisuus. Siksi kohta on vain olentoja, ei edes ihmisolentoja, sekin voi loukata, vain olentoja tai korkeintaan henkilöitä. Ja sekin voi loukata, siis kohta ei ole ketään?
25269
6Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Persujakaan ei kohta ole.

1Äänestä
  • Eikä presidenttejä saati pääministereitä. On vain henkilöitä.

    Äänestä

No mihin ne aikoo mennä?

Ai niin, on se tämän pahan vallassa olevan, saatanaa tuomikseen palvelevan maailman / ihmiskunnan, LOPUKSI Lopullisen hirvittävän TUOMION aika edessä!! Jolta vain vanhurskaat, Raamatun UT mukaisesti elävät, isät ja äidit, pojat ja tyttäret = Oikeasti Kristityt pelastuu!!

1Äänestä

Mulla on pippeli ja pallit , katoin peilistä, olen mies. Ja mua saa sanoa mieheksi. En loukkaannu. Ja isäksikin saa sanoa. Ja mulla on vaimoki, se on nainen, sillä on pimppi, sekään ei loukkaannu kun sanon sitä vaimoksi ja kauniiksi naiseksi.

5Äänestä

Entä mamuja ja nikkereitä?
eikö niitäkään ole?

3Äänestä
  • Nyky-femmaripaskan oppien mukaan tummaihoiset, alkuperäiskulttuurit ja islam ovat jotakin tavattoman jalustalle nostettavaa ja hienoa, mutta valkoinen, heteroseksuaali, länsimaalainen ja etenkin valkoinen mies ovat heidän jatkuvan vainonsa ja inhonsa kohteita.

    4Äänestä

Täällä meillä on mies ja nainen,heteroita molemmat ja olemme menneet ihan naimisiinkin ja perinteisellä menetelmällä hankkineet lapsen. Lapsi on poika ja olemme molemmat vanhemmat todella onnellisia terveestä pojasta.Kumpikin vanhempi käy työssä ja meitä naurattaa neutraalit liikennemerkit ja isänpäivän vieton lopettamiset. Me olemme terveitä ihmisiä ja aiomme elää normaalisti vaikka jollain muulla viiraisi. Uskallamme myös sanoa että nykyinen pakolaispolitiikka on hanurista ja ukkoja pitäisi vähitellen alkaa jo roudata ulos täältä, johan ne on kaksi vuotta täällä palloileet, eiköhän ne hiusgeelit tullut jo ostettua. Odotamme mielenkiinnolla koska meidät pidätetään vaarallisina toisinajattelijoina.

5Äänestä
  • Onnittelut normaalista onnellisesta perheestä! Pitäkää kiinni onnestanne, ja hankkikaa vaikka vielä pari lasta lisää, ja kasvattakaa ne tytöiksi tai pojiksi, sen mukaan mitä ovat.
    Kertokaa niille, että olette isä ja äiti, ja jatkakaa oikeaa tervettä linjaanne.
    Täällä muut tekevät saman ratkaisun, ja jatkavat kuten ennenkin.

    4Äänestä

  • ylpeitäitsestämme kirjoitti:

    Onnittelut normaalista onnellisesta perheestä! Pitäkää kiinni onnestanne, ja hankkikaa vaikka vielä pari lasta lisää, ja kasvattakaa ne tytöiksi tai pojiksi, sen mukaan mitä ovat.
    Kertokaa niille, että olette isä ja äiti, ja jatkakaa oikeaa tervettä linjaanne.
    Täällä muut tekevät saman ratkaisun, ja jatkavat kuten ennenkin.

    Kiitos toivotuksista ja kaikkea hyvää myöskin teille.Meneillään on kulttuurin tuhoutumista ennakoiva moraalin rappio ja se näkyy kaikessa mutta on vielä meitä jotka tiedämme keitä olemme ja joilla on ihan terve arvomaailma.

    4Äänestä

  • Todellaylpeä kirjoitti:

    Kiitos toivotuksista ja kaikkea hyvää myöskin teille.Meneillään on kulttuurin tuhoutumista ennakoiva moraalin rappio ja se näkyy kaikessa mutta on vielä meitä jotka tiedämme keitä olemme ja joilla on ihan terve arvomaailma.

    Eikä sitä tietoa yksikään suvakki vie meiltä.

    Äänestä

Heh, todellakin. On vain ihmisiä. Se on järjetöntä miten paljon näkyvyyttä saavat intersektionaalifeministit kaikessa järjettömyydessään. Hesari ja YLE ovat näitä idiootteja täynnä.

4Äänestä

Mielestäni aika hiton kapeakatseista ja rasistista yrittää hävittää nuo kaikki? Sairasta natsismia suoraan sanoen.

4Äänestä
  • Tässä pyritään tasoittamaan tietä islamisaatiolle.Ihminen kaipaa arvoja ja perinteitä ja kun kaikki omat yksi kerrallaan poistetaan tai siirretään syrjään niin tilalle on helppo tunkea uutta.Päiväkodista poistetaan isänpäivän vietto mutta kohta siellä varmaan vietetään yhdessä Mini-Ramadania .Se poistettava,laukkautettava ja turha asia on aina jokin suomalaiseen elämänmenoon kuuluva mutta mitenkään ei voida edes harkita että päiväkoti-ikäisten pikkutyttöjen hunnuttaminen kiellettäisiin.

    4Äänestä

  • Eitarvitseollaennustaja kirjoitti:

    Tässä pyritään tasoittamaan tietä islamisaatiolle.Ihminen kaipaa arvoja ja perinteitä ja kun kaikki omat yksi kerrallaan poistetaan tai siirretään syrjään niin tilalle on helppo tunkea uutta.Päiväkodista poistetaan isänpäivän vietto mutta kohta siellä varmaan vietetään yhdessä Mini-Ramadania .Se poistettava,laukkautettava ja turha asia on aina jokin suomalaiseen elämänmenoon kuuluva mutta mitenkään ei voida edes harkita että päiväkoti-ikäisten pikkutyttöjen hunnuttaminen kiellettäisiin.

    Meillä ei huntuja tarvitse aikuinen nainenkaan sillä Suomi ei ole islamilainen valtio :
    https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2641

    4Äänestä

  • Ei suvakit ymmärrä ollenkaan mitä on meneillään. He kuvittelevat puolustavansa erinäköisten ihmisten ihmisoikeuksia mutta sitähän puolustaa meistä jokainen. Tämän järjettömän pakolaispolitiikan ja muslimien vyöryn Eurooppaan kannattaminen on sama kuin kannattaisi omaa teloittajaansa-

    4Äänestä


  • Toivottavasti tällä kertaa totuus saa pysyä tässä.Ei se asia kommenttia poistamalla muutu muuksi.

    2Äänestä

ja mä synnyin 50luvulla ja oon vielä täällä.mut 50lukua ei oo.joskus mul on tunteita ku tänään.itkeäpirskautin ja nauroin.mut nykysi hymy on tiukassa.nuorena naurattaa.sekin on pois.et taidan olla menossa pois.

Äänestä

Suomessa julkisuuteen talutetaan kummajainen toisensa jälkeen ja yritetään uskotella että on normaalia jos ihminen ei tiedä omaa sukupuoltaan ,on normaalia että miespuolinen pappi meikkaa kuin saluunahutsu ja on normaalia että suomalainen mies on raskaana. Mutta ei se ole ja terve ihminen ei jatkuvalla manipuloimisellakaan niin ala kuvitella.

1Äänestä

Qn vain kansalaisia vai onko kuolemakin tapahtumana vain pelkkä politisoitunut hörkki-suvaaki.vajakki-suivaantumistapahtuma yleensä ihmisten elossa
-hyvin pieni, hauras ja lyhytkin lie ihmielo sukupolvien saatossa - aina kuitenkin isompi asia kuin politiikan, kulttuurien ja uskontojen ympäri maailmaa kiertelevättuulet
- eri kasvuvaiheissaan olevia ihmisiä on mun mielestä aina kuulunut myös ihan normaaleina pidettyihin valtioihin ja yhteiskuntiin - niin sotien kuin rauhankin aikoina.
Elämässä silti enempi toivoa kuin maailman kuolleessa materiassa
- mitään jumalaista kirkkautta ei taviskansassa koskaan ole ja tunteet lähinnä vain liikkeelle panevaa voimaa kuin entisinä aikoinakin.
Lukemattomat sankarihautojen rivistöt hautausmailla kertovat myös omaa tarinaansa
aikalaisista, jotka uskoneet, rakastaneet, taistelleet pyhinä pitämiensä arvojen puolesta.

Äänestä

Tumma hipiä on, älykkyys ja järki. Muistakaa se tytöt ja pojat,

Äänestä
  • Voimia sinulle.

    Äänestä

Tavattoman sairas maailma. Ei tämä maailma voi kauaa enää olla pystyssä, sillä niin mahdottomaksi menee ihmisen eläminen vapaasti täällä maailmassa. Ihmisen elämä kuristetaan niin ahtaalle, että ilma ei kulje kuin takapuolen kautta. Sananvapauden kurjistamisesta puhumattakaan. Mitä pahaa tavallinen ihminen on tehnyt, että sitä näin rangaistaan? Onko ainoa rikos jonka hän on tehnyt, että on sattunut syntymään tähän sairaaseen maailmaan?

Äänestä

Kaikki istuvat vempaimiensa äärellä ja kyttäävät toisiaan, että milloin saisivat loukkaantua ja oikeen pöyristyen suuttua ja mikä hienointa saavat kertoa sen koko maailmalle netin kautta, ihanaa vahingoniloa.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


minäolenmiess kirjoitti:

Ei isiä, ei äitejä, ei mummoja, ei pappoja, ei vaareja, ei ukkeja, ei poikia, ei tyttöjä, ei vauvoja. ei nuoria, ei vanhuksia, ei sairaita, ei terveitä, ei kipeitä, ei työttömiä, ei työssäkäyviä, ei ulkomaalaisia, ei kotimaalaisia,Ei intiaaneja, ei eskimoita, ei alkuasukkaita, ei suomalaisia, ei minkäänmaalaisia, ei ruotsalaisia, ei tummia, ei vaaleita, ei vammaisia, ei rikollisia, ei ahkeria, ei laiskoja, ei paluumuuttajia, ei maastamuuttajia, ei pakolaisia, ei kantasuomalaisia,ei uskovaisia, ei ateisteja, eikä siltä väliltä, jne.jne.
Aina joku saattaa loukkaantua jostain, sellainen vaara on aina olemassa ja some räjähtää, vaikka se olisi vain 0, 005 % mahdollisuus. Siksi kohta on vain olentoja, ei edes ihmisolentoja, sekin voi loukata, vain olentoja tai korkeintaan henkilöitä. Ja sekin voi loukata, siis kohta ei ole ketään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu