Miksi kieltää selvää maalaisjärjelläkin setvittävää asiaa?
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/kiista-hallintoneuvostoista-jatkuu-sinisten-elo-hehän-tarrautuvat-paikkoihinsa-emmekä-me-1.2442557
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/kiista-hallintoneuvostoista-jatkuu-sinisten-elo-hehän-tarrautuvat-paikkoihinsa-emmekä-me-1.2442557
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sinisten tärkeimmällä paikalla Yleisradion hallintoneuvoston puheenjohtajana istuu kansanedustaja Kimmo Kivelä (sin.).
olematon kepun renki
uuvateilla ei ole muuta kuin hillotolpat, äänestäjät kun eivät ole siirtyneet uuvatteihin
Uuvatti-retku ei ole edes valvonut ettei Ruotsista johdeta mitä Radio Suomessa soitetaan
Mokomatkin alisuoriutuja-uuvatit
Mitä sitä kielmään tosiasiaa.
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/kiista-hallintoneuvostoista-jatkuu-sinisten-elo-hehän-tarrautuvat-paikkoihinsa-emmekä-me-1.2442557
Kumma juttu!
Työkseen politiikkaa tekevillä on täysin samat intressit,kuin muutakin työtä tekevillä.
Raha jota palkan muodossa saadaan halutaan pitää ja mahdollisuuksien mukaan saada nousemaan!
Ei Soini ja kumppanit eroa siinä Halla-ahosta yhtään.
Ei Jussikaan luopunut paikastaan eu:ssa,vaikka tilanne sen vaatisi.
Puoluetta pitäisi johtaa siellä missä puolue on,vaan ei ole samaa intohimoa puolueen eteen tehdä kuin Soinilla joskus oli.
Hillotolpat on molemmilla ja niistä pidetään kiinni!
Sinällään hyvinkin inhimillistä ja tavallista...kaikki tekee kaikkensa oman toimeentulon maksimoimiseksi,jos yleensäkään on työtä tekevää sorttia!
Ne ketkä ei politikoinnillaan etuisuuksia saavuta taas tekee niin miten oikealta tuntuu.
Minä pompin jalkavaimon päällä ja sitten loikin Brysseliin.
Vain soinistit pitävät Juudaksia sankareina.
Kysymys kuuluu että ennen Jyväskylää te täällä hehkutitte että soinilaiset nakataan puolueesta ulos kun Halla- ahosta saadaan pomo. Nkävi ja nyt sinä muiden mukana sitten valitat ja vingut tapahtunutta.
Toinen asia on se että ennen vaaleja me antipersut useaan otteeseen sanoimme että Soini ei voi missään nimessä pysty täyttämään lupauksiaan ja teidän toiveita. Ette uskoneet vaan haistatitte "kommarisossuhurrikepukokkariviherpiirtäjähomohinteille" paksat.
No kumpi puoli oli oikeassa?
Ongelma Soinissa oli se, että hän täytti ideologiaansa eli vainosi homoja eikä sitten muuta kuin ravikilpaiuihin ja jos niitä ei ole sillä hetkellä sitten potkupalloa
Soini kaatuu pian Sipilän mukana http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg238202#msg238202 Sote kaataa Sipilän
Soini on kova panohommien seuraaja
Kansanedustaja Juho Eerola kertoo kirjassa "Soinin raivokohtausten" lisääntyneen, mitä pidemmälle hänen kautensa eteni. "Yleensä ne liittyivät seksuaalivähemmistöjen asioihin. Jos joku edes huumorin varjolla käsitteli avioliittoasiaa, Soini saattoi pillastua totaalisesti", Eerola sanoo. Hän katsoo kirjassa, ettei avioliittoasia ollut suurimmalle osalle eduskuntaryhmän jäsenistä tärkeä.
Eerola muistaa kerran kirjoittaneensa avioliittolakia käsitelleessä sisäisessä muistiossa olevansa "puolueen soturi", joka äänestää puolueen linjan mukaisesti, mutta hänelle ei olisi ongelma, jos perussuomalaiset muuttaisivat kantaansa. "Soini tuli lankoja pitkin ja huusi minulle, että en hänen mielestään ottanut asiaa vakavasti".
Soinilla lienee syynsä avioliittokäsitykseensä, ja oikeuskin siihen.
Ostaa voi ministerit ja paikat!
Hytkyn jalkavaimon päällä ja sitten jänisloikin Brysseliin.