KEPUn laiva on uppoamassa ja paniikissa Sipilä palkkasi nyt KEPUn likaisten temppujen osastoa ennenkin johtaneen Timo "Pappa" Laanisen. Laaninen osaa pelin politiikan, valehtelun ja kilpailijoiden mustamaalauksen.
Ei mene kauaa, kun Suomenmaassa alkaa taas loka lentää.
Sipilä palkkasi Laanisen paniikissa
19
171
Vastaukset
- PALKANSAAJAT
Samaa mieltä aloittajan kanssa, Sipilän kansansuosio olisi pysynyt korkealla, jos ei olisi ottanut tätä `kokoomuslaista`neuvonantajakseen, paha, paha juttu, Vanhanenhan otti Laanisen keskustan puoluesihteeriksi, kun oli pääministerinä, Laaninen sitten ensitöikseen lausuhe tuliaisiksi duunareille keskustan terveiset, "että nuo laittomat lakot pitää saada kokonaan loppumaan", onko tätä nyt sitten tulossa vieläkin, vai onko Sipilässä niin paljon valtiomiestä, että pystyy pitämään nämä huutelijat hiljaisina, laittomia lakkojahan ei ole olemassakaan, lakkoihin on olemassa perustuslaillinen oikeus.
Ei pidä paikkaansa . Laaninen arvosteli Keskustan silloista johtoa näin: "Puoluetta johtaa puolirikollinen poppoo, joka veljeilee rikollisten kanssa, ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntakaavoja.."
Tämä tapahtui kun yksi Suomen suurimmista talousrikosvyyhdistä alkoi selvitä ja Kehittyvien maakuntien Suomi ry, Kehittyvä Suomi ry ja muutama muu tähän rikosvyyhteen syyllistynyt kepulainen oli siinä tilanteessa, että valeet loppuivat, tai ei valeet syöttiläspaskiaisilta loppui vain viranomaisilta usko valehteleviin kepulaisiin.
Puoluesihteeri Jarmo Korhonen katosi perunakuoppaan, kuten eräs kepulainen kansanedustaja happamasti ilmoitti.
. Mulkku- Matti Vanhasen polvi tuli niin kipeäksi ettei se kestänyt astua, siis ASTUA pääministerinä, mutta Perheyritysten liiton johtajana Mulkku- Matti pani parastaan. Sai julkisen varoituksen työnantajaltaan, kun Mulkku - Matti kävi heti asiaan.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO.
Eikö siellä hullujen huoneella kukaan tiedä kepusta mitään?osmium1 kirjoitti:
Ei pidä paikkaansa . Laaninen arvosteli Keskustan silloista johtoa näin: "Puoluetta johtaa puolirikollinen poppoo, joka veljeilee rikollisten kanssa, ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntakaavoja.."
Tämä tapahtui kun yksi Suomen suurimmista talousrikosvyyhdistä alkoi selvitä ja Kehittyvien maakuntien Suomi ry, Kehittyvä Suomi ry ja muutama muu tähän rikosvyyhteen syyllistynyt kepulainen oli siinä tilanteessa, että valeet loppuivat, tai ei valeet syöttiläspaskiaisilta loppui vain viranomaisilta usko valehteleviin kepulaisiin.
Puoluesihteeri Jarmo Korhonen katosi perunakuoppaan, kuten eräs kepulainen kansanedustaja happamasti ilmoitti.
. Mulkku- Matti Vanhasen polvi tuli niin kipeäksi ettei se kestänyt astua, siis ASTUA pääministerinä, mutta Perheyritysten liiton johtajana Mulkku- Matti pani parastaan. Sai julkisen varoituksen työnantajaltaan, kun Mulkku - Matti kävi heti asiaan.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO.
Eikö siellä hullujen huoneella kukaan tiedä kepusta mitään?Näistä rikoksista mitä kepulaiset tekivät Kehittyvien maakuntien Suomi ry ja muiden yrityksiensä ja hallinnoimiensa järjestöjen kuten Nuorisosäätiö, kanssa ja kautta sai Matti Taneli Vanhanen meillä harvinaisen SYYTESUOJAN.
Matti Taneli Vanhasen on maaliman suurimman rikollisjärjestön Suomen Kewskustan presidenttiehdokas.- muistoja-pohjolasta
Se kun on vaan kasakkana hiton ahne. Jos Talvivaaraa saa käyttää sukulaisten taskujen täyttämiseen, niin miksipä ei samaa tehtäisi soten kohdalla.
- S24uomlaineN
Samaan aikaan yli 60 % SDP:n kansanedustajista vaatii Sote-palvelujen yksityistämistä. "Köyhät eivät tarvitse terveydnhoitoa" uhoaa SDP.
- eikaisentäänole
Turmiola.Tommi kirjoitti:
Näytätkö mistä käy ilmi tuo 60 % SDP;n kansanedustajista?
Tommi taitaakin olla demari?
No ihmeen viisas kylläkin demariksi jos asia noin on.
Tuskin, sillä eihän kukaan täysjärkinen kannata SAK/demarimafiaa, joka on pahin yhteiskuntarosvo ja kansankusettajien ehdoton ykkönen. eikaisentäänole kirjoitti:
Tommi taitaakin olla demari?
No ihmeen viisas kylläkin demariksi jos asia noin on.
Tuskin, sillä eihän kukaan täysjärkinen kannata SAK/demarimafiaa, joka on pahin yhteiskuntarosvo ja kansankusettajien ehdoton ykkönen.No tuo ei kuulu demariuteen tai sen puuttumiseen mitenkään. Valheelliste tarinat vaan eivät kuulu palstalle, ja koska ylläpito ei niistä huolhdi, on hyvä kysyä mistä tuollaiset väitteet ovat peräisin.
- Pettää_aina
Sinä se heittelet milloin mitäkin kommentteja. Yhtään linkkiä et osaa laittaa, joten juttusi ovat sekavassa päässäsi syntyneitä.
Sinun hampaissasi ovat SDP, Halonen, vihervasurit, punikit yms. vihapuheidesi kohteena.
Sinua saattaakin harmittaa, että kepu ei oikeasti täytä sinun toiveita. - Terrafamez
Sote-palveluiden yksityistäminen saattaa parantaa palvelua. Kepulandiassa mitään palveluita ei tarvitse tuottaa.
Turmiola.Tommi kirjoitti:
Näytätkö mistä käy ilmi tuo 60 % SDP;n kansanedustajista?
Tuo hullujen huoneen poika vetelee noita ihan tyhjästä, siis omasta päästään.
Valetta valheen perään, näin toimii paskanaamapuolue, nimeltään Suomen keskusta.
Mikähän siinä on, kun nämä "Laaniset" pysyvät puolueiden "reserveissä", vaikka heidän aiheuttamansa toimien vuoksi on useasti puolueet ajautuneet kannatuksensa suhteen alamäkeen. Liittyyköhän se siihen äänestäjien lyhyeeseen muistiin. Että hetki pois julkisuudesta, "puhdistaa, harjaa" vanhat synnit ja töpit.
- Keskustan.kärkihankkeita
Äänestäjillä on helvetin lyhyt ja valikoiva muisti. Esim. viime vaaleissa yksikään Vanhasta äänestäneistä "ei muistanut" Vanhasen aiempia "meriittejä", jotka terveen järjen mukaan ovat ehdoton ei kansanedustajaksi pääsylle.
Laaninen on Sipilän ohella ollut kepun laittoman rahankeruun puuhamiehiä:
"Iltalehti kysyi seuraavaksi rahankeräyslupia valvovalta viranomaiselta, että onko niin, että kerättyä rahaa voi tällä tavalla käyttää mutkan kautta velkojen lyhentämiseen. Laanisen ja Sipilän Suomenmaa-kirjoituksessa kun vielä sanottiin, että "rahat menevät suoraan pankkivelkojemme lyhentämiseen".
Poliisihallituksen arpajaishallintopäällikkö Jouni Laiho palasi asiaan parin tunnin päästä. Hänen mukaansa näytti vahvasti siltä, että kyseessä on laiton keräys.
Laihon mukaan keskusta keräsi talkoillaan rahaa tarkoitukseen, velkojen lyhentämiseen, johon puolueen rahankeräyslupa ei anna mahdollisuutta. Toiseksi keskustalla ei ole lupaa kerätä rahaa lehdessä olevalla kirjoituksella.
Rahankeräysluvan saa vain yleishyödylliseen toimintaan tai joskus siitä välittömästi johtuvien velkojen maksamiseen. Laiho ilmoitti, että viranomaisen on nyt puututtava keskustan rahankeräykseen ja mm. selvitettävä, mistä puolueen velat ovat peräisin.
Torstaina vähän kello 17:n jälkeen puoluesihteeri Laaninen palasi asiaan. Myös keskustasta oli oltu yhteydessä poliisihallituksen Laihoon ja huomattu, että taloustalkoiden rahankeräys ei ole kunnossa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013052417058816_uu.shtml
Oliko myös niin, että Laaninen järjesti toisenkin laittoman rahankeräyksen, johon viranomainen puuttui? Varmaa kuitenkin on, että Laaninen yritti maksattaa kepulaisten lomamatkat veronmaksajien rahoilla.
- kaikkileipäjonoon
Laaninen eläkeläisten surma..
- lautamatti
Keskustan Gobbelsin metkut eivät enää tehoa.
- Terrafamez
Kohta loka lentää....
- Hallaahon.äänestäjä
Laaninen on Tampereen vähemmistökansallisuuksien yliopiston taistolaislinjalta valmistunut sosialismia ymmärtävä maalaisliittolainen
Kesäkuu 2018 on ensimmäinen törmäyspiste virallisesti
Sotkamon jymystä Sipilälle, mutta saako mailasta, pallosta, vai räpylästä
Sote kaataa Sipilän
Sipilän avustajakunnan määrä kasvoi jo 42 erityisavustajaan https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005434764.html
Paljon avustajia, vähän keskustan kannattajia, vielä vähemmän äänestäjiä
Sote kaataa Sipilän http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg238202#msg238202- KostoTarjoillaanRaakana
"Paljon avustajia, vähän keskustan kannattajia, vielä vähemmän äänestäjiä"
Odotan kärsimättömästi sitä hetkeä kun Lestakyrpä itkee taas ja kovaa:
https://static.mvlehti.net/uploads/2016/12/Maailman-paras-pääministeri-Juha-Sipilä.jpg
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3397683Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r755446Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1104614Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli224403Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1424279Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523937Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1563817Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773717Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293606SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853451