Halla-aholle uhitelleet vs. Imatralla ampuminen

Kolme naista ammuttiin viime vuoden puolella kadulle Imatralla. Siitä ei lehdissä ole yhteensäkään ollut saati somessa niin paljon kuin nyt tästä, että Halla-aho kohtasi jonkun nuorisojoukon, joka soitti suutaan hänelle. Niin on asiat tärkeysjärjestyksessä.
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän siitä uutisoitiin näyttävästi kaikissa lehdissä ja tv-uutisissa. Se nyt ei vain tällä hetkellä ole ajankohtainen uutinen, koska siitä on kohta vuosi kulunut.

1Äänestä
  • Aloittaja on mielenterveyspotilas jonka ääliömäisiin juttuihin ei kannata ottaa mitään kantaa.

    1Äänestä

Ampuja oli pelkkä mielenterveys tapaus. Sellaiset on tylsiä eikä niitä lue kukaan, siksi niistä ei kirjoitella. Ei lehdet kirjoita sen mukaan mikä on "tärkeää" vaan sen mitä ihmiset lukee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tärkeysjärjestys kirjoitti:

Kolme naista ammuttiin viime vuoden puolella kadulle Imatralla. Siitä ei lehdissä ole yhteensäkään ollut saati somessa niin paljon kuin nyt tästä, että Halla-aho kohtasi jonkun nuorisojoukon, joka soitti suutaan hänelle. Niin on asiat tärkeysjärjestyksessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu