Montako ihmistä suojelusenkelit pelastivat Texasin ja Las Vegasin ammuskeluissa?
Texas ja Las Vegas
6
216
Vastaukset
- Erja.K
Haloo hölmö. Ei ne enkelit jokapaikkaan kerkeä.
- mutkatonna
Ehkä turvamies ovensuussa olisi toiminut, enkelinä?
- Nooa666
Ei enkeleillä ole oikeutta pelastaa niitä jotka omilla surkeilla ja itsekkäillä valinnoillaan ovat ansainneet itselleen sellaisen kohtalon. Eihän siinä edes olisi mitään järkeä.. Pahasta saa palkintoja? Jokainen on valintojensa arvoinen. Ei raiskaajamurhaaja selviä tuskallisitta vaivoitta toisin kun itsekkäitä ja pahoja tekoja välttelevä samarialainen. Eikä tekopyhä näytös uskoja valehtelija sika varas selviä kuolematta toisin kun hän joka sen uskon istuttaa sydämeensä. On mahdollista suututtaa suojelusenkelit olemaan rankaisijoita tekemällä kuten he jotka saivat luodeista... Mikään ei ole sattumaa.
- sdfsdfsdfsdf
Eli ammuttavaksi joutuminen oli siis uhrien oma syy. Tuon te uskovaiset osaatte. Uhrin syyllistämisen.
- Brina
Kyllä enkelit suojelivat monia eli juuri niitä, joilla karman läksynä ei ollut tulla tapetuksi aloittajan mainitsemissa ammuskeluissa. Kaikella on tarkoituksensa...yhdessä elämämässä voimme olla pyöveli, toisessa uhri...ja niin monta kertaa kunnes ymmärrämme, että "heitetty kivi osuu ennemmin tai myöhemmin omaan otsaan"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461970
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3001149Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.82963- 35888
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31819- 53799
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56699