Olen lähettänyt kohtuullisella hinnalla Smartpost -paketteja Viroon vähävaraiselle tuttavaperheelle. Nyt en enää löydä edullisia Smartpost -pakettihintoja netistä. Ovatko tosiaan hinnat nousseet ja pakettien koot pienentyneet käsittämättömän paljon vai enkö osaa etsiä entisvanhaa Smartpost -pakettilähetyshinnastoa?
Smartpost - onko tosiaan hinnat nousseet valtavast
Biisityttö1
1279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hintojen löytäminen on tehty vaikeaksi.Olen lähettänyt vain kirjeessä koska paketin lähettäminen yleensä on kallista.Kirjeeseen ei kuitenkaan mahdu juuri mitään koska paksuus maksimissaan 3cm.
Yleensä ennen joulua lähetän rahaa jollekin pienituloiselle jonka olen löytänyt toeta.ee sivustolla olevien ilmoitusten kautta.Rahan lähettäminen on helppoa jos vastaanottaja vain antaa tilinumeronsa IBAN muodossa eli tilinumeron alussa muistaakseni on EE.