Tämä pysäyttää, pysäyttää todella. Mikä on maailman tilanne. Onko Jumala jo luopunut toivosta. Onko Jumala jo ottanut varjelevan kätensä pois ja antanut pahuudelle luvan tehdä julmia tekoja, tehdä silmittömiä tekoja, jotta ihmiset niiden tähden alkaisivat etsiä Jumalaa...
On tapahtunut paljon monenlaista, lähi-itä on vetänyt kaikki maailman sotilasmahdit joukkoineen enemmän tai vähemmän osallisuuteen sotaan Syyriassa ja Irakissa. Luonnonkatastroofit vyöryvät eri puolilla maailmaa ja ihmiset kärsivät ja Eurooppakaan ei ole säästynyt tulvilta, kuumuudelta ja pakolaisvyöryltä, jossa miljoona ihmistä vyöryi Eurooppaan ja nyt heistä pitäisi palauttaa ainakin 600 000 ihmistä takaisin jonnekin, jonne ei saa lupaa palauttaa - heillä ei kuitenkaan ole turvapaikkaan oikeuttavaa syytä tulla Eurooppaan. Eu natisee liitoksissaan, ihmiset haluavat omia valtioita, kurdit, katalaanit ja monet muut, Iso-Britannia lähtee Eu:sta ja mitä seuraavaksi. Suomi sai katovuoden, josta ei tunnu kukaan piittaavan, kun vain omassa pöydässä on ruokaa ..
En tiedä, minulla ei ole vastauksia, on vain kysymyksiä, missä olemme Herra ja mitä minä voin tehdä, jotta sinun tahtosi voisi tulla maan päälle, miten minä voisin kirkastaa Jeesuksen nimeä tässä pimenevässä ja epäuskon täyttämässä maailmassa?
Anna meille Pyhän Hengen voima, anna voima, jonka vaikutuksesta apostolit lähtivät toteuttamaan sinun käskyäsi evankeliumin levittämiseksi kaikille kansoille. Me olemme voimattomia, ellet sinä pue meitä voimalla, joka ainoastaan voi muuttaa maailman.
Auta Jeesus, me tarvitsemme sinua nyt enemmän kuin koskaan, me emme selviydy tästä työstä, jonka olet meille antanut, ellet pue meitä todellisella Jumalan voimalla, joka näyttää ihmisille, että sinä olet ja sinä rakastat - auta Jeesus.
Puheet eivät nyt enää riitä, me tarvitsemme Jumalan voiman!
Joukkoampuminen babtistikirkossa USA:ssa
3
126
Vastaukset
- 1234567---
Viimeiset vitsaukset. Ilm.16 luku. Ensimmäinen enkeli vuodattaa Jumalan vihan maan päälle, 2. toinen mereen 3. kolmas jokiin 4-7 neljäs aurinkoon 8, 9 viides pedon valtaistuimelle 10, 11, kuudes Eufrat-virtaan 12-16 ja seitsemäs ilmaan 17-21.
Ihmiset eivät tehneet parannusta, niin että olisivat antaneet Jumalalle kunnian. - palataan.paikoillemme
Aloitus on oman minän pullistelua.
Lähdetään siitä, että pahuus on aina maailmassa, ollut ja on siihen asti, kun aika päättyy.
Nyt vain tiedotusvälineet tuovat uutiset lähelle ympäri maailmasta.
Suurempi uutinen on se, että uskova toteuttaa elämässään Jumalan sanan, vaikka täällä Suomessa. Siitä ei tarvitse kirjoittaa, uutisoida, vaan riittää, että naapuri ylistää ihmisestä Herraa.
Jotenkin kyllästyttää tuo Mellerimäinen lehtisaarnaaminen, joka tavallaan ei johda mihinkään.
Se luetaan ja unohdetaan. - rukoiletkosinä
Rukoileeko kukaan?
Eikö tuo aloitus ollut rukouskutsu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892