Eli koko juttu olikin vain Halla-ahon keksimä vaalitemppu huomion saamiseksi?
http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/3719293/Poliisille ei ilmoitettu Hallaahon joutumisesta naamiomiesten uhkaamaksi
http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/3719293/Poliisille ei ilmoitettu Hallaahon joutumisesta naamiomiesten uhkaamaksi
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pikkulapsen tasolla olevien antifa-jäsenten toimista on turha ilmoittaa.Eivät joudu edes vastuuseen henkisen tilansa takia.
Hlaal-ahohan oli oman kertomansa mukaan ollut ahdistunut jossa oli muita ihmisiä?
Halla-ahon kertomus täsmää hotellinjohtajan mukaan tapahtumiin. Eihän Halla-aho ole missään väittänyt, että poliisit olisivat tulleet paikalle, vaan ainoastaan, että respa soitti poliisille ja häirikkö lähti siitä kuultuaan hotellin aulasta pois. Todennäköisesti respa on vain uhannut poliisilla, jotta on saanut häirikön lähtemään, mutta Halla-aho käsitti väärin ja luuli soiton oikeasti tapahtuneen tms.
Suotta tuon kerroit suvakille, sillä suvakki ei kykene noin monimutkaista asiaa käsittelemään huumeilla tärvellyillä aivoillaan.
Suvakki elää lähinnä tunteidensa varassa. Jos suvakista tuntuu esim. siltä, että Halla-aho valehtelee, niin sitten asia yksinkertaisesti on näin, eikä mikään muu, loogisempi selitys käy hälle.
maailmanmatti ei nyt oikein käsitä
"Too Many Notes"?
https://www.youtube.com/watch?v=H6_eqxh-Qok
Turussakin on varmasti valvontakameroita katujen varsilla. Näiden tallenteista selvinnee tapahtunut tarvittaessa.
Antifa vainoaa toisinajattelijoita ja poliisi ei tee mitään?
Missä on sanottu että" Halla-Aho" i t s e kertoo poliisin soitetun paikalle? Eikös lehtitoimittaja tuon olettamuksen/tiedon ole kirjoittanut itse?