Mikä tuolla harakalla

on kun se nauraa hekottaa koko kyselytunnin ajan?
12115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se ei voi muuta kuin nauraa Antti Rinteen valehteluhöpötyksille.
Anttihan valehtelee sanoessaan, että nyt menee huonosti.
Suomessa on talouskasvu nyt nopeampaa kuin missään muussa euroopan valtiossa.

Ei voida väittää, että suomen talouden nousu ei olisi hallituksen ansiota.

Äänestä

Sipiläntollo ja loisikerho huvittava..

Äänestä

Harakan tilannetajuttomuus on ihan omaa luokkaansa. Tällaista syntyy, kun risteytetään toimittaja ja demari. Irvokkaalla naurulla ja räyhäämisellä peitetään kaikenkattava asiantuntemattomuus.

Äänestä
  • Itkeäkylä pitäisi Soini/Sipilä lehmäkaupoista.

    Äänestä

  • Sipilä pelkää mediaa ja pakoilee toimittajia tietoisesti huomattu on! Sipilän tausta ei kestä tutkimista ja moni hyvä toimittaja saanut potkut Yleltä sen seurauksena! Yle on täysin sipilän hallinnassa!

    Äänestä

Harakka kuvittelee olevansa Oulun teatterissa paska kourassa.

1Äänestä

Mikä mitenkin kuka kutenkin ?

Jos tuon "pölöttämisen" joku voi totisena katsoa on melkoinen "Buster Keaton". Jos esimerkki on otettava tuolta viihdemaailmasta on se varmaan "Spike Jones". Alkuun hänen tulkintansa olivat imelimmästä viihdemusiikista. Sodan sytyttyä oli suursuosikki "Hitlerin kasvot" biisi. Kun se oli ohi alkoi tasainen alamäki. Loppu metreillä oli jo vaikeuksis keksiä esiintyjistä naapurileirissä mitään hassua kas kun esitykset olivat jo itse koomisia lanteenheilutuksineen.

Mikä sen Harakan on ollessa palkka juoksee kuten muillakin ja sopeuttamisraha odottaa, virheitä ei tule kun nappeja painelee listan mukaan. Lausuntoja joutuu töräyttelemään sen mukaan mitä "nuoteissa" on. Jos taas pillahtaisi itkemään saisi itkeä jatkuvasti ja sitten voisi laittautua sairaslomalle. Siellähän arvo kasvaa kuten oppositiossakin.

Monet menevät kauaksi tuon "Viihdepläjäyksen" ajaksi joka meille tarjotaan parhaaseen katseluaikaan TV ruudussa. Toiset istuvat ja kiroilevat ja joku jopa uskoo ja kirjoittaa yleisönpalstoille. Ohjelma muistuttaa markkinoita "puhu pois minä pitelen hevosta" tyylisesti.
Mutta "Rummukaisien Anan tyyliin ei "viisasta miestä" kuulu vaikka hevosen hinnan laskisi puoleen !!

Äänestä

Kuka Sipilän valehtelu jaksaa nauramatta kuunnella!

Äänestä

sipilä on hyvä mies.suomelle on tärkeetä et demarit ovat laulukerhossa mahdollisinman kauan

Äänestä
  • Sipilä vienyt Suomen kuseen..

    Äänestä

  • emätollokannattaa kirjoitti:

    Sipilä vienyt Suomen kuseen..

    Jos+kuseen+on+talouskasvu,+niin+se+hyväksi+vain+maalle+3,8+%+nyt+kasvu.Kuseen+työttömyys+pienentynyt+rajusti+ja+yhä+vain+pienenee.Kuten+Ihalainen+sanoi+"+että+pitäisi+tehdä"+kun+ministerinä+oli,+nyt+tehdään.Ihalainen+vain+sitä+sananparttaan+hoki.Vihreät+ja+vasurit+lähti+käpälämäkeen+hallituksesta,+kun+tunnustivat,+ettei+se+ole+heidän+osaamisaluettaan.

    Äänestä

  • Nyt.relaa kirjoitti:

    Jos+kuseen+on+talouskasvu,+niin+se+hyväksi+vain+maalle+3,8+%+nyt+kasvu.Kuseen+työttömyys+pienentynyt+rajusti+ja+yhä+vain+pienenee.Kuten+Ihalainen+sanoi+"+että+pitäisi+tehdä"+kun+ministerinä+oli,+nyt+tehdään.Ihalainen+vain+sitä+sananparttaan+hoki.Vihreät+ja+vasurit+lähti+käpälämäkeen+hallituksesta,+kun+tunnustivat,+ettei+se+ole+heidän+osaamisaluettaan.

    Todellinen työttömyys ei pienentynyt. Talouskasvu olisi isompaa ilman tollosipilää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuuAmmollaanAuki kirjoitti:

on kun se nauraa hekottaa koko kyselytunnin ajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu