Niin, että tässä syntymää kun mietiskelin, niin tuli mieleeni, että (melkein) jokainen meistä on aikanaan tunkeutunut läpi reiästä johon raavas mies tuskin saa tungettua kolmea sormea yhtäaikaa.
Se on uroteko jota täytyy suuresti kunnioittaa.
Sankareita kaikki
11
174
Vastaukset
- Kristitty86____
"Se on uroteko jota täytyy suuresti kunnioittaa."
Taidat olla patriarkaalisen kasvatuksen saanut miespuolinen henkilö, kun puhut vain uroteosta. Eikö syntymä ole myös naaraalle merkittävä ponnistus eli naarasteko?Ihmisellä yli puolet syntyvistä ahtaan aukon sankareista onkin naaraita eli sankarittaria.
Mielihyvin tunnustan tämän ansioksi heille.kekek-kekek kirjoitti:
Ihmisellä yli puolet syntyvistä ahtaan aukon sankareista onkin naaraita eli sankarittaria.
Mielihyvin tunnustan tämän ansioksi heille.Nyt tuli virhe. Poikia syntyykin enemmän. Muistin täysin väärin.
Mutta naisethan ne synnyttää eli oin heidän sankarittaruutensa suurenmoista.
- räyhräyh
Älä höpäjä pölvästi. Jokaisesta meistä puolet on sen munasolun perimää, joka on vain odotellut sitä siittiötä. Miksi et samaistu siihen passiivisena odottelevaan munasoluun, vaan samaistut siihen "kilpailun urhoollisesti kamppaillen voittaneeseen" siittiöön? Sitä paitsi ei se siittiö sinne reikään tunkenut itse. Se siitä sankaruudesta. Olet tollo.
Ei ole odotellut munasolu SITÄ siittiötä.
Vai väitätkö että jos avioliitossa olevan heteropariskunnan naisosapuoli tekee syrjähypyn ovelle kolkuttavan Jehovan julistajan kanssa ja tulee raskaaksi, on naisen kyseinen munasolu odotellut koko ajan vain sitä tiettyä tietyn Jehovan julistajan siittiötä?- räyhräyh
kekek-kekek kirjoitti:
Ei ole odotellut munasolu SITÄ siittiötä.
Vai väitätkö että jos avioliitossa olevan heteropariskunnan naisosapuoli tekee syrjähypyn ovelle kolkuttavan Jehovan julistajan kanssa ja tulee raskaaksi, on naisen kyseinen munasolu odotellut koko ajan vain sitä tiettyä tietyn Jehovan julistajan siittiötä?Mitä sinä tollo nyt oikein yrität selittää?! Kuka on puhunut munasolun odottavan juuri tiettyä siittiötä?! Sinähän alat vaikuttaa jopa lähes yhtä tollolta kuin Mark5 ja se on jo minun teille määrittelemissäni tollouskategorioissa KOVA saavutus.
räyhräyh kirjoitti:
Mitä sinä tollo nyt oikein yrität selittää?! Kuka on puhunut munasolun odottavan juuri tiettyä siittiötä?! Sinähän alat vaikuttaa jopa lähes yhtä tollolta kuin Mark5 ja se on jo minun teille määrittelemissäni tollouskategorioissa KOVA saavutus.
Näin sinä kirjoitit:
"Jokaisesta meistä puolet on sen munasolun perimää, joka on vain odotellut sitä siittiötä. "- kgug
kekek-kekek kirjoitti:
Näin sinä kirjoitit:
"Jokaisesta meistä puolet on sen munasolun perimää, joka on vain odotellut sitä siittiötä. "Niin, ootellu "sitä" siittiötä, ei mitään tiettyä ja eriteltyä. Siis siittiötä ylipäätään.
- räyhräyh
Tai jos tarkoititkin sitä lapsen syntymää, niin sitä suurempi tollo olet. Ei se lapsi sieltä itse ulos änkeä.
"...läpi reiästä johon raavas mies tuskin saa tungettua kolmea sormea yhtäaikaa."
Herralla taitaa olla poikkeuksellisen paksut nakkisormet tai poikkeuksellisen pieni meisseli. Ainakin itsellä kolme sormea ei riitä missään suhteessa kuvaamaan oman meisselini kokoa ja ihan hyvin se uppoaa sinne kunhan lämmitely on hoidettu kunnolla.
Tietysti jos niitä sormia on tungettu vain alaikäiseen niin voihan tuollainen vääristynyt kuva olla mahdollinen...tämähän on sentään uskispalsta.Minulle kun nämä sivistyssanat ovat vaikeita, niin katsoin netistä, mitä tekee urologi.
"Urologia on erikoisala, joka on keskittynyt virtsaelinten (munuaiset, virtsajohtimet, virtsarakko, eturauhanen, virtsaputki) -sairauksien ja toimintahäiriöiden tutkimukseen ja hoitoon."
Eikö tämän mukaan urotekona voi pitää jo sitä, että käy pienemmällä tarpeella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617