Tänään kova Pressiklubi, vieraana Rinteen Antti

Suomen seuraava pääministeri tänään Pressiklubin vieraana. Kannattaa katsoa ja ottaa vielä varmuuden vuoksi nauhallekin.
7143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuskinpa pääministeri Orpo Rinnettä hallitukseensa ottaa 2019. Mokomakin riitapukari.

Luvassa on salkkujen vaihto: Orpolle pääministerinsalkku, Sipilälle puolestaan valtiovarainministerin palli.

Kristilliset ja ruotsalaiset apupuolueiksi, sekä myös siniset, mikäli saavat muutaman prosentin kannatuksen.

Äänestä
  • mihinkään hallitukseen pääse se että Kokoomuksen oma Taloustutkimus väittää Kokoomuksen olevan suosituin ei ole totta. Orpon ja Kokoomuksen ansiosta maahan tuli Ruotsista 35000 perusteetonta turvapaikanhakijaa ja Orpon haudasta nousseen näkönen akka perusti niiden suojelemiseksi uuden firman jotta pääsee helpommin nyhtämään veronmaksajilta omalle tililleen. Kuvitteletko että asia ei ole laajemmassa tiedossa?

    Äänestä

Niin, Rinne, kuin Orpo, Kuin Sipilä, yhä edelleen se vihreiden uusi touko, kuin kaikki muutkin nykypoliitikot, tulisi teurastaa eduskuntaan asetetuilla 25 kilovoltin etälamauttimilla. Sähköä vain paskannassuttajille. Täyttä jonninjoutavaa saastaa kaikki tyynni.... ja presidenttimmekin voisi liittää saman korkeajännitepiuhan jatkeeksi. Köyhäpäinen-, sipilää myötäilevä, ja loppuun asti soinin pienet munat nuoleskeleva PersuSale...upposi omiensa mukan. Säälittävä pakkaus

Äänestä

Antti+oli+haastattelussa+aivan+omaa+luokkaansa.+Se+vapaan+vuoren+b#itsi+oli+t%äysi+&#ppelö.+Jatkaa+sitä+stupidon+niinkuniinku+#%&tu+linjaa.+Sekoomus+on+pelattu+pois,+kukaan+muu+kuin+persu+uuvatti+rintama+lähtee+enää+siihen+rappiojengiin.+Saavat+yhteensä+max+30%+kannatuksen.Ei+tarvitse+olla+kummoinenkaan+avaruusinsinööri+ymmärtääkseen+seuraavan+hallituksen+olevan+SDP-johtoinen.Pääministeri:+RinneVV-ministeri:+SipiläUlkoministeri:+VäyrynenTyöministeri:+AaltoSisäministeri:+Andersson

Äänestä
  • Jollain tasolla muut ministerit voi kuvitella mut ei Väyrystä. Minkä puolueen mandaatilla hän pääsis? Mahdotonta ja onneksi on mahdotonta.

    Äänestä

  • Mahdotonta.olis kirjoitti:

    Jollain tasolla muut ministerit voi kuvitella mut ei Väyrystä. Minkä puolueen mandaatilla hän pääsis? Mahdotonta ja onneksi on mahdotonta.

    Ei ministereiden tarvitse kuulua mihinkään puolueeseen. Ulkoministerin pitää olla kokenut, eikä mikään uuvatti kuten tällä hetkellä. Koska kokoomuksen hajua ei seuraavassa hallituksessa siedetä, niin Kanerva (hyvä mies kaikin puolin) on poissuljettu. Näin ulkoministerin tehtävä lankeaa kuin varkain keskustan/kansalaispuolueen Väyryselle.

    Äänestä

Suomen seuraava pääministeri tänään Pressiklubin vieraana... mutta mitä hittoa Antti Alamäki siellä sitten tekee?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rinne-pääministeriksi kirjoitti:

Suomen seuraava pääministeri tänään Pressiklubin vieraana. Kannattaa katsoa ja ottaa vielä varmuuden vuoksi nauhallekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu