Järvenpään pizzeriat

Tuli tässä mieleen että minkä helvetin takia Järvenpäähän on nyt ilmestyny uusia pizzerioita vissiinki 4kpl "kiinalainen" smarketin sisälle.
Näin tossa kiinalaisessa hääräilevän tämän kaverin joka ilmeisesti pyörittää muutamaa pizzapaikkaa järvenpäässä. Mut mietin vaan että minkä takia täällä on yhtäkkiä 10 pizzeriaa.
Eikö se riitä että keskustassa on muutama. Minkätakia niitä pitää tunkea siihen yhteen läjään 5?
9753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jotainhan se on yritettävä ja jos tekee parempia ja halvempia pizzoja kun Terholan kotipizza, niin hommaa riittää loppuelämäksi.

Äänestä

aika perseestä ne on kaikki

Äänestä
  • itse jos kävisin pitseriassa niin kävisin pelkästään kotipizzassa

    Äänestä

  • nohairRanne kirjoitti:

    itse jos kävisin pitseriassa niin kävisin pelkästään kotipizzassa

    https://pizzatime.fi/jarvenpaa/ <- tuoltaa saa jäken parhaimmat lätyt!

    Äänestä

vittu mitä ripulia jokaine järvenpään pizzeria

Äänestä

Terholan+kotipizzan+tuotteet+ovat+ylivoimaisesti+parhaita+ja+sen+näkee+jo+jonoista.On+tosin+myös+kallein,+mutta+hyvästä+ja+varmasta+makunautinnosta+maksaakin+mielellään.Joskus+ollaan+erehdytty+muualle+mutta+yleensä+..tai+no+siis+95%+ovat+pettymyksiä.+Joko+maku+on+kaukana+pizzasta,+pohja+2km+paksu,+palanut,+täytteitä+vähän+tai+maku+on+paha+tai+mauton.Outoa,+että+muut+eivät+ota+mallia+kotipizzasta+ja+tekisi+maukkaita+hyviä+pizzoja.Ehkä+siellä+muualla+vain+halutaan+lyödä+päätä+seinään+ihan+omasta+tahdosta,+tingitään+ja+toivotaan+alempien+hintojen+tuovan+asiakkaita.Kyllä+Järvenpäähän+toinenkin+erinomaisia+pizzoja+tarjoava+yritys+mahtuisi.

Äänestä

Järvenpään parhaat pitsat ja ystävällisin palvelu, Emilio!

Äänestä

Ja mikä näistä muista sitten on muka hyvä? En oikein usko, että mikään voi kilpailla Terholan Kotipizzan kanssa. Paitsi Pizza pop.

Äänestä

Pizza Time Rivolin kulmilla on kyllä todella hyvä ja alkaa olla makujenkin suhteen paha kilpailija Kotipizzalle.
Lisäksi valikoima on ihan toista luokkaa, annokset Isoja ja nam hyviä ja hinnat 2/3 Kotipizzan hinnoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eikäy kirjoitti:

Tuli tässä mieleen että minkä helvetin takia Järvenpäähän on nyt ilmestyny uusia pizzerioita vissiinki 4kpl "kiinalainen" smarketin sisälle.
Näin tossa kiinalaisessa hääräilevän tämän kaverin joka ilmeisesti pyörittää muutamaa pizzapaikkaa järvenpäässä. Mut mietin vaan että minkä takia täällä on yhtäkkiä 10 pizzeriaa.
Eikö se riitä että keskustassa on muutama. Minkätakia niitä pitää tunkea siihen yhteen läjään 5?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu