Roskajoukkio koko EVA

Elinkeinoelämän valtuuskunnan EVAn toimitusjohtaja Pentti Vartia esittää eläkeläisten äänioikeuden poistamista, koska he ovat hänen mukaansa kehityksen jarruna.



Roskajoukkio koko EVA
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mukaanlukien jne Penttilä ja Jukka Tarkka. Kaikki lähes Rautalehden veroisia think tankeja.

Äänestä

Rahamiehet yrittävät vallankaappausta. Tosin noin pöljillä puheilla se ei onnistu.

Äänestä
  • Jos SAK on mukana, onnistuu. On ne sellasii velikultia nuo ay-pomot. Mistä tiedämme, mitä lehmänkauppoja tekevät siellä ennen äänestystä. Kummasti euron seteleitä vilautetaan ja siitä vaan, äänestetään ja hups, miten se sattuikaan.

    Demarit ja kokoomus on yhdessä on niin merkillinen yhteenliittymä, että odotettavissa mitä vain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rautaharava kirjoitti:

Elinkeinoelämän valtuuskunnan EVAn toimitusjohtaja Pentti Vartia esittää eläkeläisten äänioikeuden poistamista, koska he ovat hänen mukaansa kehityksen jarruna.



Roskajoukkio koko EVA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu