ottaa matkakorvaukset, hyi että!
Meni maku P.Räsäsestä, parin km:n matkasta
13
225
Vastaukset
Muista kuitenkin että äänestämäsi edus-kunta on tehnyt asiasta laillisesti hyväksytyn.
Aloituksesi on kauhean kateellinen.
-
Osta oma auto ja käy juttelemassa työn-antajasi kanssa.
H.- Mitäluulit
Omien etujen ja rahan takia sinne pyritään, muusta viis.
- Normaaliatoimintaa
Räsä-akka käyttäytyy kuten suomalainen on tottunut "oi kuinka pieninä murusina onkaan mun leipäni maailmalla".
Kansanedustajatkin käyttävät muru-etua. - Virallinen.nainen
Töissäni joudun noudattamaan erilaisia lakeja tai paremminkin niiden pohjalta tehtyjä ohjeistuksia, esim. Matkustusohjetta. Siinä selvästi sanotaan, että omalla autolla tehty ajokilometri on tänä vuonna 0,41 €/km. Ei siitä sen enempää.
- Viraton-vihtori
Entä vapaa-ajalla? Oletko epävirallinen. Nainen.
On tässä elämässä joutunut käyttämään milloin mitäkin byrokratiaa ja ohjetta, toimia tilanteiden mukaan, ja etsiä myös "porsaanreikiä" sukanvarteen.
- Päivifani
Jos tarkoitat Päivi Räsästä niin hän on kaikin puolin ihastuttavin kansanedustaja ja hoitaa velvollisuutensa tunnollisesti kaikkien säädösten mukaan. Ota huomioon kaikki paperipinot ym. jotka kansanedustajat joutuvat kuskaamaan mukanaan rientäessään kokouksesta toiseen jne.
(Ps. kateus on kamala tauti.) - lacucaracha
Eiköhän ne avustajat nämä matkalaskut hoida, joten ei välttämättä ole kysymys P. Räsäsen ahneudesta suoraan. On ehkä allekirjoittanut matkalaskun katsomatta sitä sen tarkemmin. En ole saanut Räsäsestä sellaista kuvaa, että hän olisi kynsin hampain rahastamassa kaikkea ja kaikkia, pikemminkin päinvastoin. Fiksu nainen ja hoitanut monet vaikeat tilanteet kunnialla ja taidolla myös sanonut suoraan mielipiteensä. Parempi niin kuin kulman takana kuikistelut.
- Nuolkaa-sitä-prkelettä
Kesy akka, tosi kesy akka. Kunhan lärpyttää.
Ei uskaltanut erottaa Paateroa, poliisiylijohtajaa, vaikka paljastui ukon tehneen virheitä solkenaan. Nythän Paatero on syytteen alaisena menneisyydestään.
Hyväksyi homo ja lesbo liitot vaikka länkytti paskaa raamatusta ja kristillisyydestä ja miehen ja naisen välisestä rakkaudesta.
Koko ajan paljastuu millainen moraaliton syntisäkki tuo akka on.
Aika nuoresta alkaen päätin päätyä elämään joka antaa rahaa, valtaa sekä hyvän eläkkeen.
Melkein koko työ-elämäni sain matka/km -korvauksia ilman turhia kyselyjä.
Minulla on myös kaverina Jesse.
Se ei ole kuitenkaan Räsäsiä lähelläkään.
Nyt olen hyvin ansaitulla, laillisella eläkkeellä.
-
Elämästään pitää pitää huolta.
Silloin ei kateus ala vaivaamaan.
Jos ei sitten...itseäsi kohtaan.
H.Tuo ´´elämästään pitää pitää huolta´´ olisi sopinut hyvin tuonne motto-osastollekin, se on hyvä ja sopii kaikille.
- rahaaOnEiValtaa
Rahaa...valtaa...hyvä eläke !
Täällä vain pyörit ??? - kansaneläke-lie-hyvä
KolavanKotka kirjoitti:
Just, lapsilisät kun "huskilta" loppui niin eläke alkoi :)
Minäkin olen kuullut, että H pääsi eläkkeelle 17 v kuin mustalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5591898- 91920
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18917Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101816Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2747Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50739- 63715
- 68705
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74658- 65543