Joulumainos ja valkoinen ylivalta

obh123

Tesco:n joulu mainoskamppanjassa Iso-Britanniassa esiintyy muslimiperhe, joka viettää joulua. Mitä ihmeellistä tässä on. Lähinnä se että muslimit eivät vietä perinteisesti joulua. Kyseessä ei ole islamilainen juhla. No eikö olisi hyvä että muslimit integroituu länteen ja alkaa viettää joulua? Varmaankin. Mutta sitten tapahtui tälläinen ilmiö:

Kun jotkut alkoi tuomitsemaan mainoskamppanjaa. Lehti kirjoitti muslimi reformoija Maajid Nawaz:n suulla että ei ole mitään muuta selitystä vastustamiselle kuin rasismi, halu nähdä ainoastaan valkoista, alkuperäistä ja ei muslimi britanniaa. Ihmiset haluavat integraatiota, mutta valittavat kun nähdään integraatiota.

Refermoijan tulisi ymmärtää että monesti se integraatio mitä ihmiset haluaa, liittyy siihen mitä islamissa tulisi korjata, reformoida, eli sharia ja ylivaltapyrkimykset sekä jihad, pyhä sota. Robert Spenceriltä lisää englanniksi artikkelissa:

UK: LBC, Muslim “reformer” Maajid Nawaz denounce opposition to hijabbed Muslims in Christmas ad as “racist”
https://www.jihadwatch.org/2017/11/uk-lbc-muslim-reformer-maajid-nawaz-denounce-opposition-to-hijabbed-muslims-in-christmas-ad-as-racist

ps. mielenkiintoista taaskin mitä tarinaa media kertoo islamin/muslimien vastustajista: rasisteja. Se mikä puuttuu tästä tarinasta taas on se MIKSI ihmiset vastustaa. Lyhyesti: koska ISLAM. Se että muslimit eivät halua tai voi muuttaa islamia, ei poista heidän vastuutaan. Fakta on se että medialle on helpompi demonisoida islam tietoiset kristityt jne. jotka vastustaa, kuin muslimit, jotka olisivat vastuussa uskonnostaan.

1

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diibadaabadadadadadadada

      Mitään "valkoista ylivaltaa" ei ole olemassa. Se on vain keksittyä propagandaa, joka luonnollisesti innostaa monenlaiseen lieveilmiöön ja harhaoppien askarteluun ja kogniitivisen vinouman yms. psykologisen ongelman ilmaantumiseen. Ihminen on julma riippumatta melaniinin määrästä. Samat ihmishirviön geenit jytää ihon alla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe