Vantaan uusi kaupunginjohtaja Ritva Viljanen sanoi puheessaan, että Vantaa on väritön. Se ei pidä paikkaansa. Vantaa on punainen. VIljanen on poliittinen valinta, DEmarit junttasivat Viljasesta kaupunginjphtajan. Ei kykyvalinta vaan poliittinen valinta. Demareiden Lindtman, joka keikuttaa yhteiskuntarauhaa Eduskunnan kyselytunneilla oli niin maireata poikaa kukittaessaan Viljasen. Vantaa on punainen. valitettavasti.
Vantaa on punainen
9
612
Vastaukset
- punikkipentu
Onneksi on. En nyt heti muista, kuinka monta "punaista" on platoonan päällikkönä ollut, mutta hyvin on hommansa hoitaneet.On houkuttelevin paikka pääkaupunkiseudulla yrityksille.
- punikkipentu
Pieni korjaus, siis "plutoona"
- Viljanenosaa
No johan nyt on markkinat! Aina ja ikuisesti tämä sama Ritva Viljanen siis kulkeutuu huippuvirasta toiseen ja aina vain on kyseessä poliittinen junttaus.
Eikö tämä Viljanen koskaan ole riittävän pätevä siihen virkaan mihin kulloinkin Ritva-paran muut junttaavat...? - politiikkaperseestä
Jos Ritva Viljanen haluaa olla kaikkien kaupunginjohtaja, niinkuin sanoo olevansa, niin hänen pitää luopua puolueen jäsenkirjasta,. Muuten on vain demarien edustaja. Isot johtajat ovat kaikkien edustajia,
- maatäynnäköyhiä
Punainen eliitti syleilee maailmaa niillä rahoilla, jotka tarvittaisiin oman maan vähä-saattoisten ja sairaiden tukemiseen. Liika raha vieraannuttaa nopeasti arjen todellisuudesta.
- Paitsi_että
Hyvin on sd-kaupunginjohtaja Nenosen Vantaalle hankkima varallisuus tällekin mölöttäjälle kelvannut.
- paitsiettätämäkin
Paitsi_että kirjoitti:
Hyvin on sd-kaupunginjohtaja Nenosen Vantaalle hankkima varallisuus tällekin mölöttäjälle kelvannut.
Tarkoittanet "mölöttöjällä" Ritva Viljasta. Vantaa kerää verotulonsa muualta kuin Vantaalta. Vantaa ei pysyisi pystyssä omillaan kuin lyhyen aikaa.
Punakapinan lutkat. Syökää perseenne.
- Demaritpois
Mielestäni demariputki olisi pitänyt saada katkaistua Vantaan kaupunginjohdossa. Antti Lindtman, joka on kaupunginvaltuuston puheenjohtaja junaili Viljasesta kaupunginjohtajan. Juha-Pekka Ujula olisi ollut hyvä valinta :) Jos olisin itse saanut valita niin olisin valinnut Ujulan vaikka en olekaan kokoomusfani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1166810Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam454498Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723657Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272624Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282391Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221876Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1981378Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191194Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361001- 88858