MTV:n Timo Soini uutiset

MTV näyttää ottaneet ykköspaikan Timo Soini propagandakanavana. Siellä kaivataan ilmeisesti jopa presidentinvaalitentteihin Soinin mölinää hedelmien lippalakeista, päälle huutamista ja röhkimistä. No, onneksi MTV:tä ei ole ollut vuosikausiin enää pakko katsoa, löytyy tukuttain paljon parempia tv kanavia.
20834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

En katso lainkaa Ylen ajankohtaisohjelmia en pörssiklubia en jälkiviisaita en en en ...
MTV:tä harvoin mutta ehdottomasti en enbuskea ja sitä rataa

lähetin poliisille ja mtv:lle Laura Huhtasaaren ehdotuksen että harkitsisivat enbusken panemista
ainakin oikeutaan uskonnon pilkkaamisesta ja kiihottamisesta maailman uskovia kansakuntia vastaan

Huhtasaari kertoo Ylen haastattelu Enbusken hyökkäyksestä kansanryhmää vastaan kohta 1:50
https://www.youtube.com/watch?v=8GlnSLYEk2M

Äänestä

Päästelin paineita jalkavaimon reisien välissä. Seuraavaksi ravaan pakoon Brysseliin.

Äänestä
  • OLEN törmännyt tähän ilmiöön

    vaalit ovat kilpailu jossa on kiva seurata miten ukkelit käyvät toistensa kimppuun ja nälvivät toisiaan, kiva katsella

    nimenomaan varakkaiden pappapetalareiden ja sen kaltaisten maailmassa, jotka eivät näe vaaleissa mitään vaikutusta kunhan äijät tappelevat ja huutavat

    Soini on kammottava esimerkki tästä tilanteesta täysin välinpitämätö suunsoittaja ilman mitään tavoitteita politiikassa - vain oma etu

    Lipposkassa on jotain samanlaista, lopetti politiikan ja meni hillotolppaan kun lensi pois eduskunnan noin 10 000 euron efektiivisestä palkkavirasta

    lipposkan hillotolppa: pääomatulot ja tukieläke täysillä
    https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/226345-paivi-lipposen-sopeutumiselake-suututtaa-eiko-haveta

    Äänestä

Jokainen "kuntoilija" voi kokeilla miltä tuntuu lähes jokaviikkoinen lentäminen , siinä ei Cooper-tulokset paljon auta. Pelkkä Amerikan matka vie tavalliselta kuntoilijalta mehut täydellisesti.
Siihen puheet ym muut asiat päälle, niin voi vaan sanoa: EN KADEHDI ministereitä SOINI ja Niinistö.

Äänestä

Ottaako Soini Koskisen paikan, vai alkaako tekemään uutta jytkyä uudelle puolueelle.
Ilman Soinin vetovastuuta Elovaara ja Elo ovat ahtaalla ja joutuvat heittämään pyyhkeen kehään.

Äänestä
  • Kukaan järkevä ei missään tapauksessa enää koskaan äänestä Soinia, toimii vaikka missä puolueessa.

    Äänestä

Soinin petosjytkyt on nähty. Edes kovin moni juoppo ja laiska toimittajakaan ei enää usko Soinin satuja hedelmien lippalakeista, kardemumman yöstä. Rengon sonnista, kookospähkinän aivoista jne.

Äänestä

MTV on Soini Tv, meni sekin kanava poikottiin.

Äänestä

Soini teki monelle veneilijällä mahdollisuuden jatkaa harrastustaan.

Äänestä

Venevero oli vain Soinin ja Jussi Niinistön päässä ollut harha. Ampuivat alas oman esityksensä. kun huomasivat sen järjettömyyden.

Äänestä

Uuvatit- soiniuutisten vakiovieraat illasta toiseen. Älytön tilanne.

Äänestä

MTV uutisissa tänään noin 5 min. uuvatti Terhon mölinää. MTV:n alennustila on jo totaalinen, alemmas ei voi enää vajota?

Äänestä

MTV on junttikanava. Yöäk!

Äänestä

Nauhoittikohan MTV riittävästi Isä Timon röhkimistä, että voi ajaa sitä päivittäin ulos, kun Timppa törsää viikon rukousaamiaisella amerikassa?

Äänestä
  • Jatkuvaa minä-kertomusta minä-timppa whiskeybakka ja petos-päärlunti

    Äänestä

Ei talon pohjapiirroksen laatijakaan koko lopun ikää toitota, että "minä sen talon rakensin". Kyllä puolueen perustamiseksi kestävälle pohjalle ja saaminen henkiin vaatii muutakin kuin perustamispöytäkirjan. Persujenkin kohdalla siihen on tarvittu monien ihmisten uhrautuvaa talkootyötä vuosien ajan. Mikä oli palkka? Soinin iskemä puukko selkään ja haukkumiset päälle.

Äänestä

Yhden Isä Timon rukousaamiaisen hinnalla ruokittaisiin ainakin kahden kilometrin mittaisen leipäjonon väki?!

Äänestä

Jännä nähdä, kuka sinien uuvatti on tänä iltana Maikkarin haastateltavana? Maikkari yrittää olla uuvattien pelastusrengas.

Äänestä

Gaalaillassa näkyi ainakin Turusen Kaitsu ja Terhon Sampo. Toinen on kansanedustaja myös jatkossa, uusien vaalien jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttunut-roskakanavaksi kirjoitti:

MTV näyttää ottaneet ykköspaikan Timo Soini propagandakanavana. Siellä kaivataan ilmeisesti jopa presidentinvaalitentteihin Soinin mölinää hedelmien lippalakeista, päälle huutamista ja röhkimistä. No, onneksi MTV:tä ei ole ollut vuosikausiin enää pakko katsoa, löytyy tukuttain paljon parempia tv kanavia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu