Kaikki Trumpin aikaansaannokset Amerikan kansan eduksi jätetään säännöllisesti kertomatta katselijoille ja kuuntelijoille.Lisäksi Yle ottaa juttunsa USassa globalistien omistamilta uutissivuilta.USAN talous on lähtenyt napakkaan nousuun ja sinne on tullut paljon uusia työpaikkoja.
Yle ei kerro Trumpin tuloksia!
AaltolanJatkoPässi
22255
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
päivitys
Juu, tässä odotellaan koko ajan niitä hyviä uutisia. Pelkät vaihtoehtoiset valeuutiset eivät pelasta Trumppia siltä tosi asialta, että hän on kaulaansa myöden paskassa.
Miten niin?
Selitä.
Selittäminen suolikaksnelosella oksentelevalle liki kirjoitustaidottomalle putinistille on täysin turhaa.
Ero Obamaan ja hänen saavutuksiin on kuin yöllä ja päivällä,Trumpin eduksi.Globalistit yrittää kammeta Trumpin pois väkivalloin!
Trumpilla on kieltämättä saavutuksensa... putinistien hyväksi. Obama kieltämättä oli liian lepsu mm Ass Adin suhteen.
Mitäs kaksi identtistä kahjoa saivatkaan aikaan 30-luvulla ja historia taitaa toistaa vitsejään. Vain viikset puuttuu.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005445412.html
- Jännässä asennossa keskellä seisoo kädet sivuilla :D
YLE:n ei kuulukaan miellyttää teitä isänmaallisia öyhöttäjiä millään tavalla. YLE:n linja on suvaitsevainen, monikulttuurinen, globalistinen ja liberaali. Teidät isänmaalliset jätetään fanittamaan sitä teille niin rakasta MV-lehteä. Te isänmaalliset ette edusta minkäänlaisia humaaneja ja inhimillisiä arvoaj vaan olette rikollisia rasisteja!
Isänmaallisuudella, täällä notkuvilla elämänkoululaisnatseilla ja MV-lehdellä ei edelleenkään ole mitään tekemistä keskenään.
Trump ei ole vielä saanut aikaan mitään. nauttii tällä hetkellä edeltäjiensä työn tuloksia.
Trump on saanut enemmän aikaan kuin kukaan Kennedyn jälkeen ja vain vuodessa. Clinton ja Podesta kohta linnassa, Saudiarabian terroristirahoittajat, pedofiilipidätykset, sota lääkefirmojavastaan jne. Näistä ei ole suomessa missään kirjoitettu, ei edes Mv:ssä
mitä Trump on saanut aikaan?
Onko YLE näyttänyt päivittäin Trumpin Kauko-Idän matkoista juttuja. Täällä Espanjan TV:ssä ollut hyvin esillä.
Samoin on Israelissa näyetty Trumppia taajaan. Kun Trumppi tuli Saudi-Arabiasta Israelin,niin hän julisti saapuneensa lähi-idästä juutalaisia ystäviään tapaamaan. Mihinkähä hän luli saapuneensa?
Espanjan presidentinkin tuo houkka oli jossain välissä kuulemma tavannut. Kehuskeli mukavaksi sälliksi tätä Espanjan "presidenttiä".
Vittu mikä URPO!
Tuossa on tapahtunut Trumpille pieni väärinkäsitys. Espanjan pääministerin virallinen titteli on englanniksi "president of the government", ja kun Yhdysvalloissa ei koko pääministerin virkaa ole, niin ei se Rajoyn titteli ole välttämättä Trumpille sillä tavalla itsestäänselvyys kuin meille eurooppalaisille, joille pääministeri on paljon tutumpi käsite.
Nolohko moka tuo tietysti on, sillä olisihan Trumpin pitänyt tietää myös Rajoyn tittelin kansanomaisempi ja käytetympi nimitys.
Eihän USA:llakaan ole ulkoministeriä vaan jokin valtiosihteeri...
Amerikan psyko on saamassa jatko-osan kun Trumpista tehdään elokuva - AMERIKAN URPO.
"Vanhettunut Donald Trump viettää luuserielämää Washington DC:n strippiklubeilla nauttien miljoonatuloja, vaikkei ansaitsisikaan. Donaldin elämä pyörii perseennuolijakavereiden kanssa ulkona käydessä kalliissa ravintoloissa ja yökerhoissa. Hän kourii paljon naisia ja pitää paimentaa huorakatraastaan. Donald mittaa kaiken materian ja tavaran perusteella. Kaikki materiaalinen on hänelle tärkeämpää kuin ihmiset.
Ulkoisesti kaikki näyttää Donaldin elämässä hyvältä mutta sisäisesti hän alkaa olla raakki ja pienet pinnalliset asiat kuten impotenssi alkavat tuntua ylivoimaisen kestämättömiltä. Kateus Kim Jong Unia kohtaan kasvaa ja elämän katkeruus saa Donaldin murtumispisteeseen. Itku-potku raivarit toistuvat taajaan.
Hän alkaa tuntea vain ja ainoastaan ahneutta ja inhoa elämässään. Donaldin ongelmiin eivät auta edes satunnaissuhteet ja persettä nuoleskeleva johtoryhmä, eikä edes hänen ex escort vaimostaan Melanoomasta ole apua, vaan hän voi pahoin jopa tämän seurassa. Donald haluaa murhata satunnaisesti ihmisiä atomiaseillaan helpottaakseen edes hetkellisesti pahaa oloaan. "
NäinonOO7 sielläkö ???
Minäkö, tuon otan kehuna 😁
Mutta tuo en ollun minä, mutta ropsut hänelle👍👏
Ps. Pöljä, hänellähän on rei nikki 🙈
Mikähän on rei nikki?? :) 😁
Totta. Trump on saanut tänäänkin aikaiseksi monta nokkelaa twiittiä, eikä YLE julkaise niitä kaikkia. Perkele!
no, kerro sinä sitten