Miss Helsinki 2018-kisan voittaja paljastui

Tän vuoden miss Helsinki-kisan voittaja on jo selvillä vaikka kisa käydään vasta viikonloppuna. Kisan voittaa aina martinaa eniten muistuttava ehdokas ja tänä vuonna arpa suosi kamillaa joka oli aloittanut kisaan valmistautumisen jo vuonna 2013: https://www.seiska.fi/Uutiset/Missiskandaali-Miss-Helsinki-2018-finalisti-hakkasi-pullolla-huitoi-veitsella-ja-uhkasi

Onnea voittajalle, upea ura edessä!
24917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Martina voi opettaa Kamillalle äidillisiä otteita.

1Äänestä

Pelottavat kisat..

Äänestä

Eipä ihmetytä

Äänestä

todella hienoa. oli varmaan hyvä syy.

Äänestä

Miten on mahdollista, että tuolla kriminaalitaustalla ja -menneisyydellc pääsee edes kisaamaan? Todellakin, omistajansa "näköiset" kisat.
Näiden nuorten naisten pitäisi olla esimerkillisiä roolimalleja, eikä mitään rikosrekisteristä poimittuja lorttoja.
Hyvin alkaa taas nämä(kin) skandaalinkäryiset Miss Hell-kisat. Roskasakkia!

1Äänestä
  • Pastan jauhantaa, ei missit mitään roolimalleja enää ole. Vanhanaikaisia kohujulkkiksia ovat juorulehdille. Martina on niin kapeakatseisena pudonnut nykyajan menosta, ettei vain tajua missi-ilmiön olevan rollaattori-iässä. Jokainen tajuaa, että kaikki tämä on joutavaa melua tyhjästä.

    Äänestä

" Vaikka Kamilla käytti hyökkäyksessään veistä, oikeus katsoi, ettei väkivalta ollut laadulta hengenvaarallista, joten Kamilla tuomittiin törkeän pahoinpitelyn sijasta pahoinpitelystä. "

Niin, eihän se tietenkään ole hengenvaarallista jos pullolla lyödään päähän ja huidotaan veitsellä. Suomen oikeuslaitos on helvetin iso vitsi ja sitä tukee sekin että tunkin kaltainen ämmäkään ei ole istunut päivääkään linnassa.

1Äänestä

Tuskin väkivaltainen missi mamma ilkeää potkia tyttöä pois kisasta enää selityksiä ettemme hyväksy väkivaltaa

Äänestä
  • Emme hyväksy väkivaltaa.....
    Kuka dorga sanoi niin kun missi sai pataan ukoltaan?
    Kuka dorga itse jäänyt kiinni muutamasta pahoinpitelystä?
    Kuka dorga vetää kaiken vessanpytystä mihin ikinä koskee...
    no juu - kv-brändi joka tunnetaan nyrkkeilevänä, potkivana,
    sätkivänä akkana tappelemassa ...

    Äänestä

Nyt melkein jo huvittaa , eikö edes yhdet kisat ois voinu mennä ilman kohuja? Tosin jos täysin ammattitaidottomat puuhastelee ,niin jälki on aina tän mukaista .Toi kisahan on ollu pelkkä vitsi koko sen olemassaolon ajan , pelkkiä ö-luokan mimmejä joka vuosi marssitetaan löntystelemään yleisön eteen ja sitten valitaan ihan sattumanvarasesti joku niistä voittamaan , tasohan on ollu tosi surkea. Ymmärtää näiden vähän fiksumpien kisasta väistymisen nyt paremmin ,kai niille vähitellen selvisi mihin olivat eksyneet mukaan --hieno päätös jättää mitteöt sikseen

Äänestä
  • Siihen kisaan ei varmaankaan ole läheskään samoja vaatimuksia, kuin Hennan pitämiin Elovenatyttökisoihin.

    Äänestä

Veikkaan et Rosanna saa parit kisat järjestettyä, sen jälkeen ei ketään enää kiinnosta nää white trash-kisat. Ja ihan syystä, vaikka missikisat onkin vähän jo vanhanaikaisia niin silti ikävää että Martina ja Rosanna tahrii missikisojen mainetta näillä miss hell-kisoillaan.

Äänestä
  • Eikös näitä missikisoja järjestetä jo useammassa kaupungissa. Missä/kuka näiden osallistujien taustoja tutkii?

    Äänestä

MA järkyttyi kuullessaan finalistin tuomiosta, heh!!!
Järkyttyikö kun itse, ollessaan Missiemona, järjestäessään ko kisaa hyökkäsi viime kesänä SB:n kimppuun??
Voi naurettavuus tätä sekoilua, mutta hänelläpä olikin hyvä syy väkivaltaiselle päällekäymiselleen ;)

1Äänestä
  • Olikos hän itse missiehdokkaana?

    Äänestä

Missikisoissa on nykyään nähtävissä luokkaistumista. On ns hyvä kisat kuten miss suomi, jonne menee sitä hyvää normaalia jengiä. Tytöillä ei oo silikoneja eikä rikosrekisteriä vaan ovat yleensä opiskelijoita.
Sitten on nää alemman luokan kisat kuten miss Helsinki, joka on nyt profiloitunut vähän toiseen laitaan. Löytyy rikollisuutta ja muuta ikävää. En tiedä oliko maralta harkittua kohdistaa ne näin vai menikö vahingossa. Veikkaan jälkimmäistä, sen verran epätoivoista on tuo oman imagon kiillotus nykyään. Mutta tiikeri ei pääse raidoistaan :)

Äänestä
  • Ja kuitenkin kummallakin joukolla tavoitteet ovat samat. Päästä julkisuuteen.

    1Äänestä

  • eieroavuutta kirjoitti:

    Ja kuitenkin kummallakin joukolla tavoitteet ovat samat. Päästä julkisuuteen.

    Vähän eri keinoin. Nää miss hell-tyypit päätyy eskorteiksi ja roskarealityihin.

    Äänestä

Hallitsevan missin lupaus ja vakuuttelu jäi toteutumatta/toteuttamatta. Muistaako kukaan, mitä Sephora lupasi? Minäkään en muuta, kuin että jotain mullistavaa tekee/tulossa.

Äänestä
  • Voisihan se vaikka lähteä kyykkyvatkaamaan alasti keskelle Kauppatoria. Tulisi ainakin sen mullistava lupaus lunastettua.

    Äänestä

  • No se ,ettei mitään kuulunut kisan jälkeen on missiorganisaation vika, ei maralle ole muu tärkeää kuin loppukilpailun näkyvyys ja mainosarvo , kun kisat on kisailtu ,missit jää yksin vailla mitään jatkoedustuksia ,ja se alkaa puuhata taas uutta kiertuetta -- ammattitaidotonta puuhastelua niinkuin kaikki mitä toi nainen tekee

    1Äänestä

Ei näkynyt nyt valitun nenäapinaa. Martina ei päässytkään vaikuttamaan valintaan?
Oli ihan ihmisen näköinen ja suomalainen

Äänestä
  • tottakai Martina valitsi! voittaja on 163cm, joten Mara näyttää pitkältä sen vieressä...

    Äänestä

Ikäisekseen vanhan ja kulahtaneen näköinen. Ei mssään tapauksessa suuren luokan kaunotar. Tuollaisia kävelee kadulla vastaan kymmeniä päivittäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kitchens kirjoitti:

Tän vuoden miss Helsinki-kisan voittaja on jo selvillä vaikka kisa käydään vasta viikonloppuna. Kisan voittaa aina martinaa eniten muistuttava ehdokas ja tänä vuonna arpa suosi kamillaa joka oli aloittanut kisaan valmistautumisen jo vuonna 2013: https://www.seiska.fi/Uutiset/Missiskandaali-Miss-Helsinki-2018-finalisti-hakkasi-pullolla-huitoi-veitsella-ja-uhkasi

Onnea voittajalle, upea ura edessä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu