ORPOn ihme on mahtava

Alennamme veroja, parannamme palveluja, voit valita vapaasti, päätökset ovat Sinun. Kaiken tämän annamme Sinulle, kun tuet meitä.
IHME maksaa hieman . Taksat KOLMINKERTAISTUVAT, velkaa otetaan lisää parikymmentä miljardia vuodessa.
46551
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 46

Vanhimmat

Otamma ensin

Äänestä
  • Viiniä

    Äänestä

Mahtava

Äänestä
  • Lisävelanotolla

    Äänestä

Alennamme veroja

Äänestä
  • Mahtava uudistus

    Äänestä

  • Kaiken

    Äänestä

  • Vastustamme

    Äänestä

  • Hei

    Äänestä

Kyllä

Äänestä
  • Smurffit

    Äänestä

  • >Voitto

    Äänestä

Jatkamme

Äänestä

Teki

Äänestä

Alennamme

Äänestä

Hei, me

Äänestä
  • Jatkamme ihmetekoja vaalien jälkeen

    Äänestä

  • Aloitamma fantastiset

    Äänestä

Hienoa

Äänestä
  • Nyt Kataisen

    Äänestä

Joo, velka kasvaa

Äänestä

Isken tottuneesti köyhien ja eläkeläisten suonta??

1Äänestä

Hei me

Äänestä

Ihmeteot

Äänestä

Onko Pätkäpölvästillä työkokeilu loppunut, kun kouhottaa taas?

Äänestä
  • Miksi miehen pituus otetaan mukaan näihin keskusteluosioihin.

    Äänestä

Verotulot vähennöö

Äänestä

Orpo on Kataisen linjoilla, 50 mrd velkaa ja verotulot syöksyssä.

-osinkotulot verolle, saadaan miljardi euroa, pääomatuloille progressio ja kolme miljardia euroa, varainsiirtovero palautetaan ja verotulot kasvaisivat kahdella miljardilla eurolla.
Kela-maksulla saataisiin vielä miljardi lisää verotuloja.

Yhteensä 7 mrd, Sipilän kaverikapitalisit kuriin veronvälttelystä, 4 mrd euroa.

1Äänestä
  • Ylitimme jo 105 miljardia velanotossa, velkaministeri Orpo kiteyttää. Olemme ylittäneet velanottomme etuajassa.

    Äänestä

Nyljen klyhät..

Äänestä

Ihmetekoja kaivataankin

Äänestä

KAIIKKEE

Äänestä

Koro

Äänestä

Kansanäänestys. Sipilä tai Orpo kuninkaaksi ja toinen prinssiksi

Äänestä

Näin ei tule tapahtumaan, vaan otille mennään Eiraan ja maakunnalla ei ole varaa.

Äänestä

Eiköhän olisi syytä nostaa hallituksen toimista kanne, perustuslakien vastaisesta toiminnasta, pääsyyttetyn Sipilä ja Orpo , Orpo jo muutenkin joutuu vastaamaan valehtelusta eduskunnassa.

Toukokuussa on lakimiesten onnen päivät kun k@nteet rapsahtanut , kiristys,orjuutus, tasavertaisuus Lakeja noudattaen,.

Ja nämä ovat yksityis kanteita joihin hallitus tai eduskunta ei voi antaa mielipidettään tai hyväksyntänsä.

Katsotaan miten suun sitten pannaan.

Joka viimeksi nauraa se parhaiten nauraa..

Äänestä

Eiköhän kansanmielipide vaaleissa ratkaise, vaikka puolueet ovat kansan silmissä tänään huonossa valossa. Kuka keksi parempia systeemejä, vapaat kansalaisjärjestötkö?

Äänestä

Orpon

Äänestä

Kyllä taivaasta sataa mannaa kun ORPO häärää johdossa.Mitä ihminen ihmeteolle mahtaa?

1Äänestä

Mahtava

Äänestä

Orpon johtama kokoomus ja suuryritykset saavat mahtavan vaalivoiton, koska ovat eturivissä ilmasonmuutosasioissa ja työperäisessä maahanmuutossa.

Äänestä

Tosin jotku kärsii, mutta rikkaat rikastuu!

Äänestä
  • Ja kateelliset tikahtuvat, vaikka kukaan ei edes kärsisi :D

    Äänestä

Joku maksaa aina viulut. Taas kerran se joku on työtön, syrjäytynyt tai pienituloinen eläkeläinen. Tämä vanha konsti on hyväksi koettu ennenkin. Ja sdp on oikeiston juoksupoika.

1Äänestä

Ja jätetään tavallinen kansa pärjäämään verorahoistamme jääneillä rippeillä - valinnanvapaus sen mukaisesti, kunhan ensin saadaan tukiaiset ORPON edustamille suuryrityksille ..

Äänestä

Eliitille kokoomus puhuu kansalle huojennuksista, ei koko kansalle. Ken uskoo taas niin houkka oot. Keppiä tarjotaan taas entiseen malliin kuten ennenkin. Raha bisnes vaan on numero yksi, ei kansa on totuus. Aktiivimalli kakkos osiota yritetään saada vaalien jälkeen kehiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mynhausenKOK kirjoitti:

Alennamme veroja, parannamme palveluja, voit valita vapaasti, päätökset ovat Sinun. Kaiken tämän annamme Sinulle, kun tuet meitä.
IHME maksaa hieman . Taksat KOLMINKERTAISTUVAT, velkaa otetaan lisää parikymmentä miljardia vuodessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu