Kepu yritti taas kusettaa. Päästöt jättimäiset. Pohja pois jättihakkuilta?
Metsien päästöt?
mikäkusetus
21229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Just noin, Metsät päästää ilmaan kaikenlaista, ne pitää heti kaikki kaataa niin päästöt lakkaa. Ihan niinkuin Keski-Euroopassa, siellä on metsät kaadettu eikä ole päästöjä. Toinen on tilanne täällä Suomessa, meillä metsät kasvaa ja päästää pohjattomasti. Otetaan pohja pois ja kaadetaan kaikki.
Neulasiakin ja lehtiä paljon joka vuosi tulee. Ne saastuttavat luontoa. Äkkiä puut nurin.
Tiilikaisesta taas huru-ukko! Sehän lupasi asuttaa mamutkin ara-asuntoihin! Tosin mamuja kiilannut asuntojonojen keulille ja vienyt suomalaisten asunnot . Nyt höpissyt metsien hiilinieluista.. Tonkiessa päästöt rajuja. Sama soissa..
Just noin. Mamut vienyt suomalaisten asunnot. Veivät ne metsään, ja nyt metsät päästää tolkuttomasti. Sitten vielä tonkivat siellä. päästöt siitä rajuja. Nielee hiiliäkin ihan hirveesti ne mamujen nielut, niillä kun on isommat nielut kuin suomalaisilla. Ja soillekin veivät tonkijansa.
On ne kovia viemään nuo mamut. Vie meidän naiset, vie meidän asunnot.
Veisivätpä päästötkin.
Rahat kyllä elätit?
Palstan punikkien mukaan mamut kaatavat Suomen metsät?
Joko kepulahtari kävit kaivamassa punikkeja tampeereen mullista..
Tiilikaisen törke kusetusyritys EUssa..
Todella,kun metsä partroidaan ja ruvetaan kaapii istutuksia?
Ulkomaan nummeilla ei tule metsistä päästöjä lainkaan, kun metsiä ei ole.
Punikit jo vaatii meidänkin metsiä parturiin, ne vain pitää repiä juurineen, kun uusimetsä muutoin kasvaa puihin jotka vesoo.
Ja paskaputki merelle hesan tapaan, kun ei sitten ole ravinteiden ottajia maalla.
Puuta vaan nurin niin perkeleesti, joutuu punikkiruputkin taas töihin. Ei juokse korvaukset vaan on mentävä ansioon. Ei ole punarupun elämä herkkua?
Lisäksi vaivaa laktoosi-intoleranssi Valion maidosta. Vittutuota punarupun elämää...
Punikki menee maidosta kuralle. kovin on sitä valittanut ettei maito hänelle sovi.
Ei ihme jos diabetes ja muitakin sanonut sairauksia hänellä olevan.
Kova kepuloinen olet..Meinaat saada kepulahtarien murhaamat punikit töihin.
Lauri Lyly on ainakin osaltaan päättänyt hoitaa metsät matalaksi. Haluaa pakkosiirtää Tammer-Golfin kentän vaimonsa ja tyttärensä ravintolan viereen. Siis aivan tyypillistä SAK demarin oman edun kähmintää.
https://yle.fi/uutiset/3-9935820
Taitaa Lyly tehd muuten Suomen ennätyksen, olisiko vielä kolmea kuukautta ollut virassaan pormestarina ja nyt jo pääsee otsikoihin oman edun tavoittelusta ja kähminnästä.
Eikös ne kaikki demari kaupungunjohtajat ole samanlaisia konnia. Juurihan joku Vantaa demaripomo sai kakkua oikeudessa kun junaili kaupungin rahoja itselleen.
Aito kunnon demu tämä Lyly
Ei tarvii olla ees kaupunginjohtaja. Rinteelle riitti taloyhtiö, jonka rahat kavalsi omiin taskuihin. Demari on demari vaikka voissa paistaa
Nehän toimii, kuin ketkukepulaiset?
Demarit kuitenkin elättää maaseudun loiset,pitäisi olla ruokkivaa kättä kohtaan nöyrempi. Maalaisliitto/keskusta häviää vielä puolue kartalta kuten Ruotsissa sen jälkeen on maatalousloisienkin hankittava itse elantonsa,sosiaali avustuksilla eläminen loppuu. Työt kutsuu maaseudulla loisiviakin.
Punikkirupulta paloi hihat kun ruvettiin puhumaan töihin menosta.
Nöyrästi vaan hattu käteen työkkärin ovella ja töitä kysymään. Ehkä sinäkin jonain päivänä kykenet elättämään edes itsesi.
Suomi käyttää puuta varmasti koko maaliman parhaiten ja se keskustan ansiota. Pysy maalta pois ja rullaile sitä vihreää betonia ympäriltäsi. Istutukset ja metsien hoito maailman huippua.